Wiadomości z Mysłowic

Charytatywny Jarmark Wielkanocny

  • Dodano: 2017-03-24 07:45, aktualizacja: 2017-03-23 12:20

W sobotę i niedzielę, 8 - 9 kwietnia br. w godzinach od 10:00 do 19:00 w dzielnicy Bończyk odbędzie się Charytatywny Jarmark Wielkanocny. Całkowity dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na pomoc osobą samotnym i potrzebującym oraz na zorganizowanie dla nich „Śniadania Wielkanocnego” w Szybie Bończyk, które odbędzie się 16 kwietnia br.

 

Do wzięcia udziału w jarmarku zgłosiło się już ponad trzydziestu wystawców. Oferując artykuły spożywcze tradycyjnie goszczące na stołach wielkanocnych tj. wędliny, jaja, makarony, baby świąteczne, sery itp. Ponadto prezentowane będą wyroby rzemieślnicze i rękodzieło idealne na prezenty „od Zajączka”.

 

Społeczne Towarzystwo Hospicjum Cordis® oraz inne stowarzyszenia i placówki oświatowe wystawią do sprzedaży palmy i ozdoby świąteczne.

 

Można będzie skosztować przysmaków z grilla oraz posilić się potrawami przygotowanymi przez uczniów Zespół Szkół Gastronomicznych im. Gustawa Morcinka w Katowicach. Jarmark uświetni Marek Szołtysek opowiadając o śląskich zwyczajach wielkopostnych i wielkanocnych.

 

Na zakończenie jarmarku, w niedzielą palmową w kościele pod wezwaniem Ścięcia św. Jana Chrzciciela odbędzie się wielkopostny koncert chóru.

Charytatywny Jarmark Wielkanocny

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.