Wiadomości z Mysłowic

Warsaw Judo Open

  • Dodano: 2016-09-28 13:00
Na największy turniej judo w Polsce, w kategorii Młodzików, Kadetów oraz Juniorów przyjechało do Warszawy prawie 1400 zawodników z całego świata.
 
 
Na TORWAR, przy ulicy Łazienkowskiej przybyli Mistrzowie wielu krajów, w tym ponad 700 zawodników z: Austrii, Azerbejdżanu, Belgii, Białorusi, Brazylii, Chorwacji, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Francji, Holandii, Izraela, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Mołdawii, Niemiec, Rumunii, Rosji, Słowenii, Serbii, Słowacji, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.
 
 
Trenerzy Uczniowskiego Klubu Sportowego JUDO Mysłowice: Ryszard DZIEWULSKI i Mariusz FIGLUS, niczym reżyser John Sturges przygotowali na te zawody „Siedmiu Wspaniałych”. Nie był to wprawdzie western, ale podczas walk naszych sportowców emocji nie brakowało. Mysłowiccy judocy: Jakub DZIEDZIC, Alicja GOWARZEWSKA, Filip KOCIMA, Dominika NOWICKA, Bartłomiej WITKOWSKI, Marcin WŁOKA i Patryk ZDRODOWSKI bardzo dzielnie walczyli na stołecznych tatami z Polakami, Węgrami, Finami, Czechami, Amerykanami, Brazylijczykami, Ukraińcami, Łotyszami i Estończykami. Swoimi walkami pokazali jak piękną dyscypliną jest judo. Wszyscy, bogatsi o doświadczenia i fantastyczne wrażenia wrócili z turnieju z jeszcze większą ochotą do treningów.
 
 
Ostatecznie, w strefie medalowej zawody ukończyła Alicja GOWARZEWSKA, która w kategorii Kadetek wywalczyła V miejsce a w swojej kategorii wiekowej – Młodziczek zdobyła brązowy medal za III miejsce. Gratulujemy wszystkim Zawodnikom i Trenerom pięknych walk i wywalczonego medalu Alicji. Ciekawostką jest również fakt, iż długoletnia zawodniczka naszego Trenera (obecnie trenująca w AZS GLIWICE) – Alicja LEWANDOWSKA także wywalczyła, po ciężkich bojach brązowy medal za III miejsce. Gratulujemy.
 

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.