Wiadomości z Mysłowic

 Wesoła: SP15 z nową elewacją

  • Dodano: 2014-11-28 13:30
Inwestycja przeprowadzana jest w ramach kompleksowej termomodernizacji budynku i oprócz docieplenia zewnętrznych ścian, dachu i wymiany okien obejmie także przebudowę wejść i schodów, docieplenie ścian piwnic oraz przebudowę trzonów kominowych, wykonanie nowych obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych. W ramach inwestycji wymienione zostaną również instalacje: centralnego ogrzewania, hydrantowa i elektryczna.
 
Obecnie trwają prace porządkowe i wykończeniowe związane z dociepleniem i wykonaniem nowej elewacji. Po ich zakończeniu zaplanowane remonty odbywać się będą głównie wewnątrz budynku.
 
Termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 15 finansowa będzie z nowego rozdania środków unijnych. Wartość całej inwestycji to ponad 1,7 mln zł. Przetarg na realizację tego zadania zakończył się w połowie czerwca i wyłonił wykonawcę – firmę DAN POL z Tychów. Wykonawca, zgodnie z umową, powinien zakończyć prace do końca lipca 2015 r. jednak z uwagi na duży postęp prac inwestycja powinna zakończyć się wcześniej.
 
Z nowego rozdania unijnego, w perspektywie 2014 – 2020, zaplanowano kilka tego rodzaju inwestycji. Oprócz Szkoły Podstawowej nr 15 przeprowadzone zostaną również termomodernizacje budynków: Przedszkola nr 8, Szkoły Podstawowej nr 5, Szkoły Podstawowej nr 10, Szkoły Podstawowej nr 14, Gimnazjum nr 4 oraz filii Mysłowickiego Ośrodka Kultury w Brzezince, czyli byłego kina Znicz. Na opracowanie niezbędnych dokumentacji dotyczących tych inwestycji już podpisano umowy z wykonawcami.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.