Wiadomości z Mysłowic

Akcja Listy dla Ziemi- START!

  • Dodano: 2014-04-16 12:15

Rusza druga edycja ekologicznej akcji „Listy dla Ziemi”, której pomysłodawcą jest fundacja ARKA. Tegoroczny temat przewodni to „Powietrze”. Podobnie jak w roku ubiegłym do ogólnopolskiej akcji włączyły się mysłowickie placówki oświatowe, blisko 1 200 dzieci napisze „Listy dla Ziemi”.

Głównymi celami akcji są edukacja ekologiczna oraz promowanie ważnych tematów z zakresu ekologii. W 2013 roku głównym, tematem listów była gospodarka odpadami i recykling. W 2014 roku tematem programu jest palenie śmieci w piecach domowych oraz problematyka niskiej emisji.

Wszystkie listy pisane są przez dzieci i młodzież na specjalnym, ekologicznym papierze listowym (z makulatury). Następnie zostaną one wręczone osobom dorosłym: rodzicom, dziadkom. Pisanie „Listów do ziemi” może być początkiem nowych, dobrych nawyków ekologicznych zarówno wśród dzieci jak i dorosłych.

Oprócz pisania listów akcji będą towarzyszyły m.in. happeningi, wystawy, konkursy, pochody edukacyjne, instalacje, zbiórki surowców. Do szkół trafią plakaty, filmy i broszury edukacyjne. Opierając się na otrzymanych materiałach każdy nauczyciel będzie mógł przeprowadzić lekcję tematyczną i przygotować uczniów do napisania listów.

Każda placówka oświatowa będzie mogła do 12 maja wysłać pod adres listydlaziemi@fundacjaarka.pl jeden list na konkurs. Prace zgłoszone przez szkoły prezentowane będą na specjalnym profilu na Facebooku, a decyzję o tym, komu przyznać nagrodę główną, podejmą internauci. Wybrana setka listów zostanie nagrodzona – dziewięćdziesięciu laureatów otrzyma drobne upominki, a 10 najpopularniejszych wśród internautów listów otrzyma nagrody ufundowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Następna informacja

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.