Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Będzie rondo imienia Światowych Dni Młodzieży

  • Dodano: 2017-09-08 07:45, aktualizacja: 2017-09-07 13:18

Już 8 września odbędą się uroczystości związane z nadaniem rondu imienia Światowych Dni Młodzieży (ŚDM). Skrzyżowanie znajduje się na ul. Katowickiej przy nowo otwartym centrum handlowym. Obecnie trwają na nim prace związane z aranżacją zieleni, dzięki którym z posadzonych kwiatów i krzewów powstanie logo ŚDM.

Pomysłodawcami nazwy dla nowo wybudowanego ronda w ulicy Katowickiej byli wolontariusze zaangażowani w organizację Światowych Dni Młodzieży w Mysłowicach. Jak argumentowali będzie to swego rodzaju pamiątka po wizycie kilku tysięcy pielgrzymów z całego świata w lipcu 2016 roku. Inicjatywa wolontariuszy spotkała się z aprobatą i podpisało się pod nią ponad 120 osób, co wypełniło niezbędne wymagania formalne. Ostatecznie wniosek poparła Rada Miasta Mysłowice i w grudniu 2016 roku podjęła Uchwałę w tej sprawie.

Organizacja Światowych Dni Młodzieży w Mysłowicach była dla nas dużym wyzwaniem, ale wspominamy je z ogromnym sentymentem i chętnie wrócimy do tych wydarzeń – mówi Iwona Nowak, dyrektor Kancelarii Prezydenta. – Doskonałą do tego okazją będzie właśnie uroczystość nadania rondu imienia Światowych Dni Młodzieżowy, bo spotkamy się ze wszystkimi osobami, które zaangażowane były w to ogromne przedsięwzięcie. Wyświetlony zostanie także film zrealizowany przez samych wolontariuszy.

Uroczystości związane z nadaniem rondu imienia Światowych Dni Młodzieży odbędą się 8 września (piątek) na terenie przed C.H. Quick Park. Otworzą je animacje i zabawy dla dzieci, które rozpoczną się o godz. 17.00. W tym samym czasie odbędzie się część oficjalna, podczas której na jednej z sal kinowych OH Kina wyświetlony zostanie film wspomnieniowy o Światowych Dniach Młodzieży w Mysłowicach. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc ta część wydarzenia będzie zamknięta (biletowana), ale już każdy chętny będzie mógł zobaczyć film ok. godziny 19.30 – zostanie on wyświetlony ze sceny na terenie przed C.H. Quick Park. Zanim jednak to nastąpi dla wszystkich gości zagrają (godz. 18.00) God’s Property i orkiestra Happy Big Band.

Już na zaplanowane uroczystości gotowa będzie aranżacja ronda, na którym z kwiatów i krzewów ułożony zostanie oficjalny symbol Światowych Dni Młodzieży.

Najnowsze informacje z Mysłowic w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.