Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Bezpiecznie przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej

  • Dodano: 2015-01-28 11:15
Na adres alarm@myslowice.net wpłynęła prośba mieszkanki o interwencję w sprawie odcinka dojazdowego do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. 
 
Droga dojazdowa do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, mieszczącego się przy ul. Gwarków 24, jest wyłączona z ruchu drogowego – przy obu wjazdach, zarówno od ul. Gwarków, jak i od ul. Bytomskiej umieszczony jest znak B-1 z tabliczką „dotyczy dojazdu do MOPS”. Odcinek ten jest jednocześnie fragmentem wyremontowanego w minionych latach Parku Zamkowego oraz dojściem do placówki edukacyjnej, jaką jest Przedszkole nr 8.
 
Udający się do MOPS często parkują na trawnikach lub pod obiektem MOSiR (boisko „Górnik 09”), a także przejeżdżają po całej długości chodnika wzdłuż północnej granicy parku. Tabliczka przy znaku B-1 nie precyzuje, czy chodzi o pracowników czy o każdego petenta MOPS. Daje to swobodę poruszania się pojazdami po w/w odcinku, wpływając niekorzystnie w dwójnasób: zagrażając bezpieczeństwu pieszych oraz niszcząc nawierzchnię nieprzystosowaną do poruszania się po niej samochodami.
 
W związku z tym otrzymaliśmy informację, że radna Joanna Frysztacka z Klubu Wspólnie dla Mysłowic poprosiła o podjęcie stosownych działań, jak: wizja lokalna, zlecenie odpowiednich patroli i weryfikowanie przepisów prawa w tym miejscu obowiązujących, a ewentualnie o wyznaczenie i zabezpieczenie części, po której piesi, najczęściej z małymi dziećmi doprowadzanymi do przedszkola, swobodnie mogliby się poruszać.

Najnowsze informacje z Mysłowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.