Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Dotacja Ministerstwa Kultury dla MOK-u

  • Dodano: 2017-04-21 07:45, aktualizacja: 2017-04-20 11:34

Mysłowicki Ośrodek Kultury otrzymał 184 tysiące złotych dotacji z Ministerstwa Kultury na remont dwóch sal znajdujących się w placówce przy ul. Grunwaldzkiej 7 – Sali Małych Form oraz Sali Widowiskowej. Jest to jeden z największych sukcesów tej instytucji od momentu jej powstania.

Mysłowicki Ośrodek Kultury w tegorocznym konkursie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego złożył dwa projekty – pierwszy z nich dotyczył remontu dwóch sal MOK-u przy ul. Grunwaldzkiej 7, drugi natomiast obejmował remont kultowego mysłowickiego Kina Znicz. Oba wnioski zostały bardzo wysoko ocenione, a jeden z nich - „Ożywienie kulturalne serca miasta”, zakładający remont pamiętającej jeszcze czasu PRL-u Sali Małych Form oraz Sali Widowiskowej Mysłowickiego Ośrodka Kultury przy ul. Grunwaldzkiej 7 otrzymał dofinansowanie w wysokości 184 tys. zł.

Pozyskane środki pozwolą na gruntowny remont Sali Małych Form, w której na co dzień odbywa się wiele zajęć dla dzieci oraz osób dorosłych. W ramach projektu oprócz remontu przewidziane jest także wyposażenie sali w sprzęt multimedialny, co pozwoli na organizowanie w tym miejscu różnego typu spotkań oraz konferencji. Dzięki otrzymanym od Ministerstwa Kultury środkom uda się także przeprowadzić remont Sali Widowiskowej oraz wyposażyć ją w sprzęt pozwalający na szersze zastosowanie sali.

Wśród 588 projektów przesłanych przez większość instytucji kultury zlokalizowanych na terenie Polski wniosek Mysłowickiego Ośrodka Kultury zajął bardzo wysokie 28. miejsce.

Pozyskanie środków finansowych w najbardziej obleganym przez ośrodki kultury programie ministerialnym jest dla naszej instytucji ogromnym sukcesem. Przypatrując się wynikom konkursu, łatwo można zauważyć, że znaleźliśmy się w ścisłej czołówce wnioskodawców. Czeka nas dużo pracy, ale wierzymy, że jej efekty poprawią jakość oraz możliwości naszej instytucji – mówi Michał Skiba, wicedyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury, twórca zwycięskiego projektu.

Warto również zwrócić uwagę na fakt, iż dofinansowanie otrzymało zaledwie 80 wniosków, a jedynie dziesięć z nich pozyskało środki większe, niż te otrzymane przez MOK. Inwestycja rozpocznie się w połowie tego roku, a wyremontowane sale będą służyć uczestnikom zajęć i wydarzeń już na początku sezonu kulturalnego 2017/2018.

Najnowsze informacje z Mysłowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.