Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Eko Odkrywcy II

  • Dodano: 2014-12-22 11:30, aktualizacja: 2017-11-29 13:13
Konkurs został zorganizowany przez firmę Henkel-właściciela marki Persil, drogerie Rossmann oraz Fundację Nasza Ziemia i jest jednym z najbardziej prestiżowych, proekologicznych konkursów w kraju. Henkel oferuje na całym świecie wiodące marki i technologie, a jednocześnie jest liderem promowania zrównoważonego rozwoju, także wśród najmłodszych. Rossmann również  dba o środowisko naturalne  sprzedając  produkty linii ekologicznych, a Fundacja Nasza Ziemia − dąży do podniesienia poziomu świadomości ekologicznej społeczeństwa.
 
Projekt badawczy autorstwa Karoliny Kozioł-Mospinek (nauczyciel w SP3, mgr filologii polskiej, certyfikowany nauczyciel Uniwersytetu Dzieci) zwyciężył w całej Polsce, został wybrany przez jury konkursu i  zdobył nagrodę główną − wyjazd na Zieloną Szkołę. Jest to jednocześnie nagroda dodatkowa, przyznawana przez jury, niezależnie od decyzji internautów.  Jury wzięło pod uwagę: poziom merytoryczny wniosku i planowanych działań, wiedzę zdobywaną przez uczestników Projektu, podejście holistyczne w planowaniu działań, efekty Projektu i ich długofalowość, a przede wszystkim  innowacyjność i oryginalność pomysłu.  Wartość nagrody to 15 000 zł! Projekt mysłowickiej szkoły  nie tylko otrzymał najwyższą nagrodę za najlepsze przygotowanie, ale także cieszył się poparciem internautów.  To dzięki ich  głosom Szkoła Podstawowa Nr 3 otrzyma  nagrodę w wysokości 3500 zł na jego realizację! Łączna wartość nagród dla szkoły to 18500 zł!
 
Uczestnicy projektu są gotowi, by "wziąć jasną przyszłość w swoje ręce", podjąć wyzwanie i zacząć przygodę z ekologią, w której przewodnikiem będzie PIPI BAWEŁNIANKA. Celem projektu jest wszechstronne kształcenie uczniów przez łączenie nauki z zabawą, a także wykorzystanie innowacyjnej metody łączenia nauki ze sztuką: wiadomości dotyczących przyrody, ekologii (w tym: upraw ekologicznych bawełny) z modą i bohaterami literackimi, którzy na potrzeby Projektu przyjmują zupełnie inną rolę. 
 
Inspiracją dla stworzenia przewodniczki Projektu była znana na całym świecie Pipi Pończoszanka. PIPI BAWEŁNIANKA (wymyślona przez Karolinę Kozioł-Mospinek) to daleka krewna PIPI POŃCZOSZANKI −  dziewczynka aktywna, świadoma, proekologiczna, zachęcająca do nauki, mająca białe włosy, zamiast rudych. Projekt będzie realizowany w Mysłowicach, a relacja z jego przebiegu będzie opisywana na wyjątkowym blogu. Patronat medialny nad II edycją projektu Eko Odkrywcy objęły czasopisma młodzieżowe: Cogito, Kumpel, Victor Junior, Victor Gimnazjalista, a także serwisy internetowe skierowane do dzieci i młodzieży: ZielonaLekcja.pl, EduPelzaki.pl, NaTablicy.pl, PoLekcjach.com oraz Zyraffa.pl
 
Eko Odkrywcy II

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.