Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Film z muzyką na żywo na Rynku

  • Dodano: 2017-07-14 07:45, aktualizacja: 2017-07-13 12:25

Śniadanie na trawie, spektakl teatralny i koncert fortepianowy – te wydarzenia zainaugurowały akcję Niech Żyje Rynek, będącą dwumiesięcznym świętem mysłowickiego Rynku. Pora zatem na kolejne z nich – projekcję filmową z muzyką na żywo.

Wystartowała akcja Niech Żyje Rynek, cykl wydarzeń mający na celu ożywienie kulturalne najważniejszego placu miasta. Po pierwszym weekendzie, podczas którego odbyły się trzy wydarzenia – spektakl „Polak Potrafi” w wykonaniu Teatru Epidemia, Śniadanie na Trawie oraz koncert fortepianowy Przemysława Pankiewicza, najbliższy piątek spędzimy w towarzystwie filmu i muzyki. 14 lipca o godzinie 21:00 na mysłowickim Rynku odbędzie się projekcja filmu Metropolis z muzyką na żywo.

Metropolis to niemiecki ekspresjonistyczny film science fiction z 1927 roku w reżyserii Fritza Langa. Film prezentuje wizję miasta przyszłości, którego społeczeństwo jest podzielone na dwie kasty: wąską i uprzywilejowaną grupę intelektualistów (rozum, mózg) oraz robotników utrzymujących miasto przy życiu (ręce), mieszkających w podziemnych osiedlach. Przesłaniem filmu są słowa „Pomiędzy rozumem a rękami musi być serce”.

Muzykę do filmu zagra zespół Czerwie – niezależna polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, teatru i filmu. Muzycy są twórcami i wykonawcami muzyki do wielu projektów teatralno-filmowo-plastycznych. Zespół ma na swoim koncie 5 autorskich albumów oraz współpracę m.in. z Włodzimierzem Kiniorskim, Michałem Litwińcem i Xawerym Żuławskim.

Kolejne wydarzenia w ramach akcji – sob. 22.07 godz. 18:00 (Rynek) Bachata na Rynku (warsztaty, pokazy i zabawa taneczna), pt. 28.07 godz. 20:00 (Rynek) Koncert zespołu L. A. S., sob. 5.08 godz. 19:00 (Rynek) spektakl Teatru na walizkach “Beczka śmiechu”, niedz. 6.08 godz. 10:00 (Park Zamkowy) śniadanie na trawie/joga/strefa relaksu/klub 100 pociech dba o zdrowie najmłodszych, niedz. 6.08 godz. 16:00 (Rynek) koncert fortepianowy Przemysława Pankiewicza, pt. 11.08 godz. 21:00 (Rynek) kino plenerowe film “Moje córki krowy”, pt. 19.08 godz. 19:00 (Rynek) Tango na Rynku (warsztaty i zabawa taneczna), pt. 25.08 godz. 20:00 koncert, zagra Bartas Szymoniak.

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach akcji Niech Żyje Rynek jest bezpłatny. Więcej informacji na stronie internetowej Mysłowickiego Ośrodka Kultury www.m-ok.pl i na Facebooku.

Film z muzyką na żywo na Rynku

Najnowsze informacje z Mysłowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.