Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Finał Wojewódzkiego Festiwalu Muzycznego Młody Amadeusz

  • Dodano: 2011-04-18 10:45

16 kwietnia 2011r. w sali "Parnassos" Biblioteki Śląskiej w Katowicach odbył się koncert finałowy V Wojewódzkiego Festiwalu Muzycznego "Młody Amadeusz". Organizatorem festiwalu jest Zarząd Stowarzyszenia Ognisk Edukacyjno - Artystycznych "Amadeusz", z siedzibą w Mysłowicach, pod dyrekcją Joanny Bliwert - Hoderny.


Patronat nad festiwalem wraz z Marszałkiem Województwa Śląskiego Adamem Matusiewiczem i dyrektorem Biblioteki Śląskiej Janem Malickim, objął Prezydent Mysłowic Edward Lasok, który pogratulował uczestnikom konkursu i wręczył pamiątkowe dyplomy i upominki.


V Wojewódzki Festiwal Muzyczny zainaugurowano w marcu. Do przesłuchań konkursowych stanęli uczniowie ognisk muzycznych działających w strukturach Stowarzyszenia "Amadeusz". Swoje talenty instrumentalne zaprezentowało 126 uczestników kształcących się w ogniskach muzycznych z Mysłowic, Katowic, Mikołowa i Sosnowca.


Do udziału w finałowej gali wytypowano 38 młodych muzyków, w tym aż 23 z Mysłowic i Mysłowic - Morgów. W finale wystąpili: Małgorzata Nowakowska, Alicja i Dawid Hilus, Alicja Mazur, Piotr Augustyn, Natalia Dera, Aleksandra Warzecha, Maja Gajdzik, Kinga Ludwiczak, Paweł Schmidt, Małgorzata Czerkowska, Katarzyna Balon, Marzena Nawarecka, Anna Bożek, Anna Buchalik, Marta Fabjańska, Tomasz Sikora, Karolina Księżyk, Julia Nowacka, Zuzanna Szojda, Natalia Bednarek, Justyna Czech, Antonina Grabiec, Małgorzata i Maria Masłowskie, Paulina Surma, Monika Chwila, Marta Malina, Weronika Kolano, Adrianna Muzyk, Julia Targosz, Katarzyna Noculak, Wojciech Błoński, Anna i Piotr Wrótniak, Krzysztof Kocot, Martyna Saternus, Martyna Śmiłowska, Magdalena Wiktorowicz, Rafał Fic, Emilia Maciończyk, Adam Krawczyk, Mateusz Ciurus.


Rozstrzygnięto również konkurs internetowy, który cieszył się jednakowym powodzeniem, a odbywał się w dniach od 1 marca do 7 kwietnia z podziałem na następujące kategorie wiekowe:
w grupie klas I-III - zgłosiło się 25 uczestników
w grupie klas IV-VI - 32 uczestników
w grupie klas gimnazjalnych i średnich - 17 uczestników.


W konkursie drogą internetową wzięły udział 74 osoby. Należało rozwiązać 4 testy i dwa zadania z ograniczeniem czasowym.


Zwycięzcami zostali:
w grupie I
I miejsce - Mateusz Minor
II miejsce- Szymon Pyrek
III miejsce - Weronika Stachurska
IV miejsce - Justyna Czech
V miejsce - Michał Dyjas
w grupie II
I miejsce - Sandra Lichoń
II miejsce - Marta Fabjańska
III miejsce - Zosia Goleń
IV miejsce - Antonina Grabiec
wyrożnienie - Bartosz Bobecki


W związku z tym, że żaden z uczestników nie rozwiązał wszystkich testów i zadań przyznano następujące wyróżnienia:
wyróżnienie I stopnia Emilia Maciończyk
wyróżnienie II stopnia Dominika Stencel
wyróżnienie III stopnia Ewelina Jałowiecka


wyrożnienia dodatkowe
Anna Bożek
Ola Targosz
Krzysztof Romanek.

Najnowsze informacje z Mysłowic w Twojej skrzynce e-mail.

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.