Wiadomości z Mysłowic

Finałowe turnieje w Mistrzostwach Mysłowic

  • Dodano: 2014-08-18 13:15

W ramach corocznej, wakacyjnej akcji „Lato w mieście 2014”, na Obiektach Sportów Letnich MOSiR – Słupna, w lipcu i sierpniu trwały kwalifikacyjne turnieje mistrzostw Mysłowic w dwóch typowo letnich dyscyplinach: siatkówce plżowej oraz Beach Soccer-a, czyli piłce nożnej plażowej. Jako pierwsi ten wstępny cykl zakończyły 32 pary siatkarskie (tyle łącznie rywalizowało w czterech turniejach eliminacyjnych).

Jak już podawaliśmy, osiem najwyżej sklasyfikowanych duetów, walczyć będzie o medale w najbliższą sobotę – 23 sierpnia, w turnieju finałowym (aktualny ranking siatkarzy plażowych – uczestników tych turniejów, zamieszczony jest w dyscyplinie: siatkówka, w zakładce – plażówka).


Również w najbliższy weekend, lecz dzień później – w niedzielę 24 sierpnia, najlepsze cztery drużyny piłkarskie z turniejów kwalifikacyjnych, walczyć będą o sportowe trofea i nagrody na piaszczystym boisku piłkarskim na Słupnej, w finałach mysłowickich mistrzostw. Ostatni, kwalifikacyjny turniej Beach Soccera, odbył się w minioną niedzielę -17 sierpnia, z udziałem czterech zespołów. Rozegrano łącznie sześć spotkań, w których padły następujące wyniki:

1/ FC Śródmieście - FC Dziki - 4 : 1
2/ FC Bałwany - FC Ogórki - 1 : 5
3/ FC Śródmieście - FC Bałwany - 7 : 1
4/ FC Bałwany - FC Dziki - 2 : 1
5/ FC Ogórki - FC Śródmieście - 1 : 1
6/ FC Dziki - FC Ogórki - 2 : 1


Ostatecznie w tym ostatnim turnieju zwyciężyły „Ogórki” przed „Śródmieściem”. Trzecie miejsce zajął zespół „Bałwany”, a czwarte przypadło „Dzikom”. Ostateczna ilość punktów, jakie zgromadziły piłkarskie drużyny do klasyfikacji końcowej kwalifikacji, zamieszczone są w dyscyplinie: piłka nożna, w zakładce – plażówka.

Zarówno w najbliższą sobotę siatkarze plażowi, jak i w niedzielę piłkarze nożni, swoje decydujące rozgrywki rozpoczynać będą o godz. 10:00.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.