Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Finały miejskie szkół gimnazjalnych w piłce siatkowej

  • Dodano: 2015-04-01 09:00
W grudniu 2014r. i styczniu 2015r. zakończyły się rozgrywki mysłowickich gimnazjów w piłce ręcznej oraz w koszykówce, przeprowadzone w ramach współzawodnictwa sportowego naszych miejskich placówek w obecnym roku szkolnym 2014/2015.
W drugiej połowie lutego oraz pierwszej połowie marca br., trwały rozgrywki w trzeciej z gier zespołowych – siatkówce. We wrześniu ub. roku dokonano rozstawienia i losowania zgłoszonych szkół, do jednej z dwóch grup eliminacyjnych, a z każdej występ w finałach zapewniały sobie dwie najlepsze drużyny. Do rozgrywek dziewcząt zgłoszono reprezentacje wszystkich miejskich gimnazjów (ośmiu), a podział wyglądał następująco: Grupa A – Gim. nr 1, Gim. nr 5, Gim. Sportowe i Gim. Dwujęzyczne ZSO. W wyniku zawodów kwalifikacyjnych, które odbyły się w Hali na Bończyku, awans wywalczyły siatkarki Gim. nr 1 (zajęły 1. miejsce) i Gim. Dwujęzycznego (z drugiego miejsca). W Grupie B (Gim. nr 2, Gim. nr 3, Gim. nr 4 i Gim. nr 6) – pierwszą pozycję wywalczyły gimnazjalistki „trójki”, a z drugiego miejsca awansowały ich rywalki z „dwójki”.
 
a/ finały d z i e w c z ą t
 
W hali sportowej I i II Liceum Ogólnokształcącego w Mysłowicach - podobnie jak w ubiegłym roku, przeprowadzony został finałowy turniej dziewcząt Odbyły się łącznie cztery spotkania, w których padły następujące rezultaty:
 
1 półfinał: Gim. nr 1 – Gim. nr 2 - 2 : 0 (25 : 17; 25 : 7)
 
2 półfinał: Gim. nr 3– Gim. Dwujęzyczne - 2 : 0 (25 : 18; 25 :13)
 
3 mecz (o miejsce 3): Gim. Dwujęz. – Gim. nr 2 – 2 : 0 (25 : 23; 25 :17)
 
4 mecz - o miejsca 1-2: Gim. nr 1 – Gim. nr 3 – 2 : 0 (25 : 13; 25 :18)
 
Puchar dla szkoły, złote medale wywalczyły i tytuł najlepszej siatkarskiej drużyny gimnazjalnej w Mysłowicach obroniły reprezentantki „jedynki” z Bończyka i jest to już ósmy tytuł z rzędu zdobyty przez siatkarki G 1 w siatkówce ! W tym roku szkolnym Gimnazjum nr 1 reprezentowały:

Kontny Paulina – kapitan drużyny, Bryl Patrycja, Dominik Marta, Janicka Anna, Keller Anita, Kontny Kamila, Nowakowska Aleksandra, Roik Klaudia, Opaszowska Klaudia, Pietrzak Magdalena, Świetlik Sonia i Tąpała Eliza. Opiekun i trener drużyny – mgr Żaneta Michalak.

Drugie miejsce i srebrne medale wywalczyły oraz puchar za drugie miejsce w finale zdobyły następujące siatkarki reprezentujące Gimnazjum nr 3 w Brzęczkowicach:

Krupowicz Wiktoria – kapitan, Harmansa Małgorzata, Mazur Monika, Siegmund Karolina, Siwiec Anna, Stolarczyk Agata, Stolarczyk Julia, Wiktor Patrycja i Urbańczyk Katarzyna. Opiekunowie zespołu: mgr Sławomir Zawartka i mgr Miłosz Kulczyński.

Reprezentantki Gimnazjum Dwujęzycznego ZSO, które - po raz pierwszy w historii istnienia placówki - wywalczyły awans i wystąpiły w finałach, gdzie zajęły trzecie miejsce i zdobyły medale brązowe:

Flak Paulina – kapitan, Adamiuk Julia, Borkowska Kaja, Lichoń Sandra, Piekarczyk Zuzanna, Powichrowska Oliwia, Ślęzak Emilia, Warzecha Karolina i Zając Julia. Opiekun reprezentacji – mgr Anna Kacmarzyk.

 
Statuetkę MVP dla najlepszej zawodniczki finałów otrzymała siatkarka „złotej” drużyny PatrycjaBryl, a trofea dla najlepszych siatkarek drużyn - finalistów odebrały: Paulina Kontny (Gim. nr 1), Oktawia Ambroziak (Gim. nr 2), Patrycja Wiktor (Gim. nr 3) oraz Paulina Flak (Gim. Dwujęzyczne).
 
b/ finały c h ł o p c ó w
 
Do eliminacji chłopców w siatkówce, przystąpiły drużyny sześciu naszych placówek. Gimnazjaliści swój finałowy turniej rozegrali 19 marca br. w hali sportowej MOSiR – Janów, przy ul. P. Jasińskiego 2. Wzięły w nich udział również reprezentacje czterech szkół, które w kwalifikacjach okazały się najlepsze i wywalczyły awans: z grupy A – Gimnazjum nr 1 (1. miejsce) i Gimnazjum nr 5 (2. miejsce), a z grupy B: Gimnazjum nr 3 (1. miejsce) i Gimnazjum Sportowe (2. miejsce). Tak jak w wypadku finałów dziewcząt, także i gimnazjaliści każdy mecz rozgrywali do dwóch wygranych setów. Oto rezultaty czterech rozegranych spotkań:
 
1 półfinał: Gim. nr 1 – Gim. Sportowe - 2 : 0 (25 : 8; 25 : 19)
 
2 półfinał: Gim. nr 3 – Gim. nr 5 - 2 : 1 (24:26; 25:17; 15: 7)
 
3 mecz (o miejsce 3): Gim. nr 5 – Gim. Sport. – 2 : 0 (25 : 17; 25 :19)
 
4 mecz - o miejsca 1-2: Gim. nr 1 – Gim. nr 3 – 2 : 0 (25 : 14; 25 :20)
 
Reprezentanci Gimnazjum nr 1 puchar dla swojej szkoły i złote medale nie tylko obronili, ale tytuł najlepszej szkoły w Mysłowicach w siatkówce chłopców zdobyli już po raz dziewiąty z rzędu ! W tym roku „jedynkę” reprezentowali:
 
Waleczko Mario – kapitan, Brzozowski Dominik, Brzózka Paweł, Janota Kacper, Gawełczyk Adrian, Krupowicz Paweł, Nowak Paweł i Powązka Kamil. Opiekun – mgr Marcin Szurmik.
 
 
Drugie miejsce i srebrne medale wywalczyli następujący siatkarze reprezentujący Gimnazjum nr 3 w Brzęczkowicach:
 
Kaprzyk Dawid – kapitan drużyny, Kondziałka Bartłomiej, Morkisz Dawid, Kulczyński Bartłomiej, Pastuszka Łukasz, Sorek Jan i Zimnik Wojciech. Opiekunowie: mgr Miłosz Kulczyński i mgr Sławomir Zawartka.
 
 
Trzecie miejsce zajęli i brązowe medale odebrali siatkarze Gimnazjum nr 5:
 
Trzeciakiewicz Marek – kapitan, Chwałek Mikołaj, Cieleban Paweł, Kozera Michał, Klus Jędrzej, Kudyba Mateusz, Maślorz Bartosz, Rafat Szymon, Szyja Dawid, Ściążko Rafał i Walasek Kamil. Opiekun – mgr Łukasz Pękala.
 
 
MVP, czyli najlepszym zawodnikiem finałowych zawodów został uznany Mario Waleczko (już trzeci rok z rzędu). Natomiast statuetki dla wyróżniających się siatkarzy w reprezentacyjnej drużynie szkolnej odebrali: Paweł Krupowicz (Gim. nr 1), Dawid Kaprzyk (Gim. nr 3), Dawid Szyja (Gim. nr 5) i Daniel Feruga (Gim. Sportowe).
 
 
 
Po świątecznej przerwie w zajęciach szkolnych, we wszystkich szczeblach szkół przeprowadzone zostaną finałowe rozgrywki w ostatniej grze zespołowej, która również wchodzi w skład dyscyplin szkolnego współzawodnictwa sportowego, tj. w piłce nożnej. 

Najnowsze informacje z Mysłowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.