Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

II LO wywalczyło Zieloną Pracownię

  • Dodano: 2017-05-31 07:45, aktualizacja: 2017-05-30 11:05

Mysłowickie II Liceum Ogólnokształcące otrzymało dofinansowanie w wysokości blisko 29,4 tys. zł w konkursie „ZIELONA PRACOWNIA’2017” na realizację ekologicznej pracowni.

Konkurs został ogłoszony przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, a II Liceum znalazło się wśród 43 laureatów.

Pracownia pn. „EKODWÓJKA” zostanie zrealizowana zgodnie z projektem, na którego wykonanie mysłowickie II Liceum otrzymało 6,5 tys. zł dofinansowania w konkursie „ZIELONA PRACOWNIA_PROJEKT’2017”. „EKODWÓJKA” będzie urządzona w duchu ekologii, co oznacza, że w jej wnętrzu zostaną zastosowane materiały naturalne i surowce wtórne. Zielniki, pojemniki na odpady oraz miejsce do odpoczynku wykonane będą z odpowiednio przygotowanych i zabezpieczonych europalet, a półki z drewnianych skrzynek. Wnętrze ekopracowni będzie zdrowe i przyjazne dla uczniów, ponieważ wydzielona zostanie w nim strefa nauki (stanowiska przystosowane do pracy w grupach) oraz strefa relaksu (kanapy z europalet z poduchami). Kolorystykę pracowni zaplanowano w odcieniach natury - bieli, zieleni, szarościach, a zamiast roślin ozdobnych uprawę ziół, z których może skorzystać cała społeczność szkolna.

Zgodnie z projektem ekopracownia ma być przeznaczona do realizacji zajęć programowych z geografii i przyrody oraz zajęć dodatkowych oraz działań przewidzianych we wdrażanym w szkole ekologicznym projekcie edukacyjnym „Ekodwójka”. Ponadto planuje się, że pracownia zostanie wyposażona w niezbędne pomoce dydaktyczne. Wśród nich znajdą się m.in. aktualne mapy ścienne oraz atlasy i zestawy doświadczalne. Pracownia zostanie również wyposażona w zestaw multimediów – laptop nauczyciela, rzutnik multimedialny oraz pięć laptopów uczniowskich. Zestaw multimedialny pozwoli położyć nacisk na samodzielne wyszukiwanie informacji, będące jednym z kluczy do wiedzy we współczesnym świecie. Ponadto umożliwi kreatywną pracę zespołową.

W trzeciej edycji konkursu pn. "Zielona Pracownia 2017" przy ocenie wniosków oceniano przede wszystkim różnorodność pomocy dydaktycznych oraz wyposażenia pracowni, dostosowaną do grup wiekowych uczniów. Istotnym kryterium wyboru był także pomysł na zagospodarowanie pracowni, jej funkcjonalność, wykorzystanie przestrzeni oraz innowacyjność zaproponowanych rozwiązań. Pod uwagę wzięto również dostosowanie i wykorzystanie pracowni przez jak największą liczbę uczniów.

Przedmiotem konkursu pn. "Zielona Pracownia 2017" było utworzenie ekopracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych, chemiczno-fizycznych czy geologicznych. Na konkurs wpłynęły 82 wnioski w województwie śląskim, z czego aż 43 otrzymały dofinansowanie do łącznej kwoty prawie 1 mln 250 tys. zł.

Najnowsze informacje z Mysłowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.