Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Kolejne spotkanie z biznesem

  • Dodano: 2017-02-10 07:45, aktualizacja: 2017-02-09 14:27

W Mysłowicach po raz kolejny odbyło się spotkanie z przedstawicielami małych i średnich przedsiębiorstw z terenu miasta. Tym razem tematem przewodnim spotkania była prezentacja nowoczesnej platformy zakupowej openNEXUS, którą zakupiło miasto. Przedstawiciele mysłowickich firm spotkali się 2 lutego br. w Szybie Bończyk.

Spotkania biznesowe już na stałe wpisały się w miejski kalendarz. Każde kolejne cieszy się coraz większym powodzeniem i porusza ciekawe i mogące zainteresować przedsiębiorców tematy. Nie inaczej było tym razem.

Na początku spotkania przedsiębiorcom zaprezentowano, na czym polega funkcjonowanie platformy zakupowej. Przedstawiciele firmy OpenNEXUS pokazali, jak zapisać się do platformy, by w bardzo prosty sposób otrzymywać informacje o organizowanych przez miasto przetargach. Ponadto narzędzie umożliwia branie udziału w danym zamówieniu publicznym w sposób elektroniczny.

Początkowo postępowania przetargowe dostępne na platformie będą dotyczyć zamówień do 30 tysięcy euro, natomiast za sprawą unijnych dyrektyw już od 2018 roku wszystkie zamówienia publiczne będą realizowane tylko elektroniczne.

Ponadto naczelnik Wydziału Rozwoju Urzędu Miasta Mysłowice, Tomasz Szewczyk, przedstawił nowe ulgi podatkowe dla właścicieli zabytkowych budynków mieszkalnych, którzy po przeprowadzeniu remontu elewacji będą mogli ubiegać się o zwolnienie od podatku od nieruchomości.

Na zakończenie przedsiębiorcy mogli zadawać interesujące ich pytania i na miejscu zapisać swoją firmę do platformy.

Mysłowice zakupiły dostęp do platformy (3 690 zł) z końcem grudnia 2016 r. i lada chwila zostanie ona wdrożona. Roczny abonament będzie wynosił nieco ponad 14,5 tys. zł.

Najnowsze informacje z Mysłowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.