Wiadomości z Mysłowic

"Magiczna plaża Hubertus" już w czerwcu

  • Dodano: 2014-05-09 11:30

Plaża po mysłowickiej stronie stawów Hubertus zmieni się nie do poznania. Teren, który teraz jest miejscem rekreacji głównie wędkarzy, stanie się punktem spotkań spragnionych muzycznych wrażeń imprezowiczów. „Magiczna plaża Hubertus" ruszy już w czerwcu tego roku.


Umowę w sprawie utworzenia magicznej plaży podpisali Marcin Schreiber i Bartłomiej Gruchlik, który jako dyrektor MOSiR zarządza tym obiektem. Na jej podstawie prywatny inwestor będzie dzierżawił ponad 40 tysięcy metrów kwadratowych miejskiego terenu.

Magiczna plaża Hubertus to przedsięwzięcie, które w Mysłowicach będzie wyglądało tak, jak w miejscowości Buków. Na specjalnie przygotowanej plaży znajdują się leżaki, na których mogą odpoczywać goście kąpieliska. W ich sąsiedztwie postawiona jest scena oraz parkiet, gdzie odbywają się imprezy muzyczne. Występowały tam już takie gwiazdy muzyki jak Ewelina Lisowska, Mezo, Kasia Wilk, Robert M, Shaun Baker, Sokół i Pono, Mrozu czy Mike Candys.

Podobnie będzie w Mysłowicach. Jak zapowiada Marcin Schreiber teren, który dzierżawi od miasta będzie ogrodzony, pojawi się tam nowy piasek, ławeczki oraz leżaki.

- Inwestycję rozpoczniemy za dwa lub trzy tygodnie. Prace będą trwać nie dłużej niż miesiąc, ponieważ wielkie otwarcie planujemy już na 21 czerwca. Jaki będzie program imprezy, niech na razie pozostanie niespodzianką – mówi Marcin Schreiber.

Imprezy będą odbywać się od piątku do niedzieli. W soboty w Mysłowicach mają występować zagraniczne gwiazdy. Natomiast w niedzielę królować będzie disco polo, śląskie szlagiery, biesiady i kabaret. Na terenie kąpieliska znajdą się punkty gastronomiczne, a dla dzieci ma powstać plac zabaw.

Mysłowiczanie, którzy w słoneczne dni lata odpoczywali na Hubertusie nie mają się czego obawiać – kąpielisko pozostanie otwarte dla mieszkańców.

- Wstęp na teren kąpieliska dla dzieci i młodzieży szkolnej z Mysłowic będzie całkowicie bezpłatny. Wstęp dla osób dorosłych będzie się już wiązał z kilkuzłotową opłatą za wejście na cały dzień – wyjaśnia Schreiber.

W zeszłym roku na terenie kąpieliska Hubertus zaczął działać jeden z pierwszych na śląsku wyciągów do wakeboardingu. Wszystkich miłośników tego sportu uspokajamy – wyciąg nadal będzie funkcjonować.
 

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Wojciula

    Nie mam nic przeciwko fajnej muzyce,bo taka właśnie się niosła po wodzie przez 2 noce otwarcia plaży.... fajnie że Mysłowice cieszą się z tego otwarcia,ale nie sądze że ludzie z bloków na ul Naftowej to popierają.... to samo Szopienice ....ludzie mają weekendy wolne żeby się wyspać,odpocząć a te imprezy to uniemożliwiają..nie jest to odpowiednie miejsce na tego typu imprezy:) to nie San Antonio:)z opinii ludzi które słyszałąm z piątku na sobotę toooo 80% jest oburzona:)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.