Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

MDK odkrywa talenty

  • Dodano: 2011-03-18 10:30
MDK odkrywa talenty

Młodzieżowy Dom Kultury w Mysłowicach zdobył prestiżowy tytuł Miejsca Odkrywania Talentów. Nagrodę mysłowickiemu MDK-owi przyznało Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach programu "Rok Odkrywania Talentów" za odkrywanie, promocję i wspieranie uzdolnień dzieci i młodzieży. Podstawą oceny była ankieta, w której każda aspirująca do tytułu placówka musiała wykazać się co najmniej trzema rodzajami zajęć rozwijających uzdolnienia i zainteresowania uczniów, prowadzonych przez co najmniej trzech nauczycieli. Nasz dom kultury jest jedną z 37 placówek wyróżnionych w województwie śląskim.


"Chcemy, by polska szkoła stawała się coraz nowocześniejsza, coraz bardziej przyjazna i skuteczna. Skuteczna, to znaczy zapewniająca możliwie najlepsze efekty, osiągane przez każde dziecko na miarę jego osobistych zdolności, możliwości, talentów. W roku szkolnym 2010/2011 zachęcamy nauczycieli do jak najbardziej indywidualnego podchodzenia do potrzeb edukacyjnych każdego ucznia. Dlatego właśnie ogłaszamy ten rok Rokiem Odkrywania Talentów" napisała o ministerialnym przedsięwzięciu szefowa resortu Katarzyna Hall.


Jak zapowiadała minister Hall wymiernym efektem tej inicjatywy jest stworzenie na stronie internetowej www.roktalentow.men.gov.pl ogólnopolskiej mapy pozaszkolnych miejsc odkrywania talentów, promującej instytucje i organizacje wspierające uzdolnienia dzieci i młodzieży. Na mapie tej znajduje się również Młodzieżowy Dom Kultury w Mysłowicach.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.