Wiadomości z Mysłowic

Mikołaj na basenie

  • Dodano: 2014-12-10 12:15
6 grudnia, na całym świecie obchodzone są Mikołajki. Z tej okazji Fundacja Żeglarska Silesian Sail i Centrum Nurkowe DivingTech z Mysłowic, wspólnie zorganizowały dla swoich podopiecznych wyjazd na basen. W tym szczególnym dniu nie zabrakło również Świętego Mikołaja, który odwiedził dzieci z workiem pełnym drobnych upominków.
 
Basenowe zabawy i szaleństwa trwały przez dwie godziny. Zajęcia obejmowały podstawowe ćwiczenia w wodzie, gry i zabawy. Najciekawszą jednak i najbardziej wyczekiwaną częścią zajęć było wprowadzenie do świata nurkowania, który daje dzieciom możliwość pływania pod wodą, doświadczenia przygody, odkrycia i dreszczyku emocji.
 
Pod koniec zajęć dzielnych pływaków odwiedził Mikołaj. Każde dziecko zostało obdarowane paczką ze słodyczami, zabawką i maskotką. Dzieci z radością podchodziły do wesołego jegomościa, który nie stronił od robienia z pływakami pamiątkowych zdjęć.
 
Podstawowym celem wyjazdu na basen było kształtowanie nawyków i postaw prozdrowotnych, ćwiczenie odwagi, wpajanie prawidłowych nawyków higienicznych oraz promocja sportu i zdrowego stylu życia. Cele te można uznać za osiągnięte, ponieważ już w drodze powrotnej uczestnicy zajęć, podekscytowani, planowali kolejną wizytę na basenie oraz zajęcia z nurkowania.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również