Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Nowe przystanki autobusowe od 1 września

  • Dodano: 2017-08-23 13:00

Od 1 września na terenie miasta uruchomione zostaną trzy nowe przystanki autobusowe. Pojawią się one na ulicach: PCK i Zielnioka oraz na skrzyżowaniu ulic Kopernika z Kubicy. Po zakończeniu robót drogowych z nowego przystanku będą mogli korzystać także mieszkańcy z rejonu ulicy Wybickiego. Trwają również prace związane z objęciem komunikacją miejską rejonu ulicy M. Konopnickiej oraz połączeniem Starej Wesołej z centrum miasta.

Wszystkie zmiany, które w najbliższym czasie planuje wprowadzić miasto są wynikiem rozmów z mieszkańcami i zgłoszeń dotyczących większej dostępności do komunikacji miejskiej zwłaszcza w dzielnicach południowych.

I tak nowy przystanek o nazwie „Krasowy PCK 52” utworzony zostanie w ciągu ulicy PCK, a dokładnie w pobliżu numeru 52 – pomiędzy przystankiem „Kosztowy wiadukt” a „Krasowy kościół”. Będzie to przystanek na żądanie przeznaczony dla linii autobusowych 77 i 77N.

Dwa kolejne przystanki przeznaczone będą dla linii 954 - „Kosztowy Wita Stwosza” zlokalizowany na ul. Zielnioka w pobliżu skrzyżowania z ul. W. Stwosza i przystanek „Kosztowy Kopernika skrzyżowanie”.

Po zakończeniu robót związanych z modernizacją ulicy J. Wybickiego w rejonie skrzyżowania ulic Wybickiego - Iwaszkiewicza – Kotarbińskiego uruchomiony zostanie nowy przystanek dla linii 76, 76N, 160 i 162 tj. „Morgi Kotarbińskiego”.

Ponadto od początku roku trwają prace związane z objęciem komunikacją miejską rejonu ulicy Konopnickiej oraz połączeniem Starej Wesołej z centrum miasta, by przejazd możliwy był bezpośrednio bez konieczności przesiadek.

Wszystkie zmiany odbędą się w ramach istniejących linii autobusowych, nie generując żadnych dodatkowych kosztów.

Najnowsze informacje z Mysłowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.