Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Podsumowanie mysłowickiego święta siadkówki

  • Dodano: 2015-03-30 12:00
Za nami Mistrzostwa Świata do lat 23 w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn . To drugi w historii naszego miasta turniej w tej kategorii wiekowej.
Miasto Mysłowice wraz z MOSiRem Mysłowice i Polskim Związkiem Piłki Siatkowej na czele po raz kolejny stanęło na wysokości zadania, przygotowując sportową imprezę, która złotymi zgłoskami zapisała się w historii światowej siatkówki plażowej. Przedsięwzięcie to nie mogłoby się jednak odbyć, gdyby nie pomoc sponsorów. Ogromne podziękowania należą się firmom TAURONDystrybucja, NEXX Deweloper, Huck, Sport Transfer, Japan Motors, Oshee, Jurajska, oraz sponsorom lokalnym: firmie REMAGUM oraz Braks. Nie należy zapominać o patronach medialnych, którzy pomagali nam w promocji turnieju: Dziennik Zachodni, Sport, Radio Eska , telewizja ITVM oraz portale internetowe Strefa Siatkówki oraz Naszemiasto.
 
Jednak to nie tylko sponsorzy brali udział w przygotowaniach i organizacji zawodów. Wielkie słowa uznania skierować należy w stronę wolontariuszy, których pasja, zapał, bezinteresowność, a przede wszystkim wielka miłość do siatkówki plażowej sprawiły, że mistrzostwa świata okazały się sukcesem. Młodzi ludzie z całej Polski dołożyli wszelkich starań, wykonując powierzone im zadania, takie jak obsługa boisk, pomoc w trakcie meczów oraz dziesiątki innych- niewidocznych dla kibiców, a niezmiernie ważnych dla przebiegu turnieju.
 
Doskonałe przygotowanie oraz zaangażowanie organizatorów doceniły, jak co roku, władze Światowej Federacji Siatkówki (FIVB), podkreślając profesjonalizm pracujących przy mistrzostwach ludzi. Słowa uznania popłynęły także z ust zawodników i zawodniczek, którzy chwalili ciepłą, przyjazną atmosferę oraz najwyższy poziom organizacyjny. Wszyscy zgodnie deklarowali, że chętnie znów zagrają na mysłowickich boiskach, jeśli tylko będzie taka możliwość.
 
Oprócz sukcesu organizacyjnego na uwagę zasługuje też sukces sportowy- emocje na światowym poziomie towarzyszyły kibicom podczas całych rozgrywek, a punkt kulminacyjny osiągnęły ostatniego dnia turnieju, kiedy to polska para Kosiak/Rudol stanęła na najwyższym stopniu podium, zdobywając złote medale mistrzostw świata. Polscy zawodnicy byli zgodni: to historyczne zwycięstwo jest zasługą nie tylko ich sportowej postawy, ale także dopingu kibiców, którzy niezrażeni złą pogodą, wspierali ich od pierwszego meczu.
 
Oprócz zawodów sportowych, organizatorzy zadbali o atrakcje dla najmłodszych- gry i zabawy z nagrodami, malowanie twarzy, mecz pokazowy gwiazd i sponsorów w którym wystąpili między inny Piotr Gruszka, kabaret Łowcy.B , sponsorzy oraz  siatkarki Silesii Volley Mysłowice, a wszystko poprowadzili Mariusz Kałamaga i  Rafał Pośpiech. Mysłowicki turniej, przeszedł już do historii jako wielki sukces, czyniąc przez tydzień z Mysłowic stolicę światowej siatkówki plażowej. Pozostaje nadzieja, że i w przyszłym roku śląskie miasto zawita na mapie międzynarodowych rozgrywek.

Najnowsze informacje z Mysłowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.