Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Ratujące życie czujki czadu

  • Dodano: 2017-04-12 07:45, aktualizacja: 2017-04-11 11:24

Urząd Miasta Mysłowice zakupił kolejne 101 czujników ostrzegających przed ulatniającym się czadem, które niebawem zostaną zamontowane w mysłowickich mieszkaniach komunalnych. Wartość inwestycji to ponad 9 tys. zł.

Czujki alarmujące o wydobywającym się cichym zabójcy, czyli bezwonnym czadzie to bardzo proste i powszechnie dostępne urządzenia. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na ich zakup.

Moim obowiązkiem jest dbać o bezpieczeństwo mieszkańców. Wspieramy zatem Miejską Komendę Policji, współfinansujemy zakup radiowozów, współpracujemy z Państwową i Ochotniczą Strażą Pożarną. Czasem jednak potrzebne są działania bliżej mieszkańców, które stosowane powszechnie znacząco przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa - podkreśla Edward Lasok prezydent Miasta Mysłowice.

W trosce o bezpieczeństwo mysłowiczan miasto na bieżąco inwestuje w montaż tego typu ratujących życie systemów alarmowych. W ubiegłych latach w mieszkaniach komunalnych zainstalowano 243 czujki. Koszt ich zakupu to kwota blisko 20 tys. zł.

Najnowsze informacje z Mysłowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.