Wiadomości z Mysłowic

Stypendia Prezydenta Miasta wręczone

  • Dodano: 2013-12-05 11:45, aktualizacja: 2018-03-18 13:08

19 uczniów mysłowickich szkół otrzymało od prezydenta miasta stypendia. Stypendia przyznane zostały w trzech kategoriach – naukowe, sportowe i artystyczne i na ten cel zabezpieczono w budżecie miasta 30 tys. zł.

Przyznawane stypendia są elementem realizacji „Mysłowickiego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży, mieszkańców Mysłowic”. Ma ono na celu wspieranie i motywowanie uzdolnionych uczniów, mieszkańców Mysłowic, których wiedza i osiągnięcia wykraczają poza wymagania programowe szkół, w których się kształcą lub posiadających inne znaczące osiągnięcia.

– Mysłowice to z całą pewnością miasto pełne uzdolnionych dzieci i młodzieży i chciałbym oczywiście nagrodzić i podziękować im wszystkim. Patrząc jednak realnie należało znaleźć sposób, który pozwoli choć w części zrealizować ten plan – mówi prezydent Mysłowic, Edward Lasok.

Młodzi stypendyści

Stypendium może otrzymać każdy uczeń, który ukończył co najmniej IV kl. szkoły podstawowej i osiąga wysokie wyniki w nauce oraz inne znaczące osiągnięcia w dziedzinie: nauki, kultury, kultury fizycznej i sportu.

- Stypendium naukowe otrzymałem przede wszystkim za osiągnięcia z takich przedmiotów jak fizyka i biologia, ale również jestem finalistą konkursu przedmiotowego z wiedzy o społeczeństwie - komentuje stypendysta Mateusz Obrzut. - Najbardziej jednak lubię fizykę i nie jest dla mnie żadnym wyrzeczeniem przysiąść i pouczyć się tego przedmiotu, dla mnie jest to po prostu pasja – dodaje Mateusz.

- Trenuję pływanie, a treningi są bardzo czasochłonne. Na pływalni spędzam około 6 godzin dziennie. Jednak dzięki samodyscyplinie, którą udało mi się wypracować mogę łączyć pasję z nauką  - mówi Patrycja Sołtysiak z I LO.

Z rąk prezydenta Edwarda Lasoka, specjalne podziękowania  odebrał również Radosław Kwietniewski  złoty medalista Pucharu Polski w armwrestlingu, czyli w siłowaniu się na rękę.Obrady Komisji

Komisja w składzie: Edward Lasok, prezydent miasta Mysłowice, Grzegorz Brzoska, I zastępca prezydenta miasta, Teresa Bialucha, Tomasz Wrona, Jerzy Biesiadecki, Zbigniew Karaszewski, tj. radni RM Mysłowice oraz Iwona Nowak, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu obradowała 4 listopada br. Przeanalizowano 92 wnioski stypendialne.

 


Źródło: UM Mysłowice

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.