Wiadomości z Mysłowic

Święto Odzyskania Niepodległości

  • Dodano: 2017-11-13 13:15, aktualizacja: 2018-03-18 12:35

99 rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości obchodzona była w Mysłowicach bardzo uroczyście - pochody, w asyście licznych sztandarów, orkiestry kopalnianej, mieszkańców odwiedzały miejsca pamięci.

Uroczystości rozpoczęto tradycyjnie od mszy świętej odprawionej w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w intencji Ojczyzny i Mieszkańców. Po mszy jej uczestnicy przeszli, prowadzeni przez kopalnianą orkiestrę dętą oraz poczty sztandarowe, od Rynku do Promenady, gdzie zostały złożone wiązanki kwiatów pod pomnikami i w miejscach Pamięci Narodowej.

Z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości kwiaty składali m.in. poseł RP Wojciech Król, senator RP Czesław Ryszka, prezydent Edward Lasok, jego zastępcy Grzegorz Brzoska oraz Bernard Pastuszka, radni, przedstawiciele służb mundurowych i organizacji kombatanckich. Jak co roku licznie stawili się również mysłowiccy harcerze, uczniowie mysłowickich szkół, przedstawiciele stowarzyszeń oraz placówek kulturalnych.

Obchody poprzedził koncert w Mysłowickim Ośrodku Kultury, który odbył się w piątek 10 listopada. W przeddzień święta w Mysłowicach zabrzmiała muzyka wojskowa i wojenna w wykonaniu zespołu Maes - Trio.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.