Wiadomości z Mysłowic

Święto Patrona w Szkole podstawowej nr 17

  • Dodano: 2012-10-18 15:00, aktualizacja: 2018-03-18 12:57

W Szkole Podstawowej nr 17 w Krasowach obchodzono Dzień Papieski, patronem tej placówki jest bł. Jan Paweł II a tegoroczne święto obchodzone było pod hasłem "Obudź w sobie dobroć".

Na uroczystość zaproszono prezydenta Edwarda Lasoka i I zastępcę Grzegorza Brzoskę, którzy od początku czyli od nadania imienia szkole uczestniczą w tych uroczystościach, radnych - Antoniego Zazakownego i Leona Kubicę oraz radnych dzielnicy a także dyrektorów okolicznych szkół i nauczycieli emerytów.

Uroczystości w szkole poprzedziła msza w kościele pw. Św. Józefa z udziałem całej społeczności szkolnej. Uczniowie i nauczyciele przygotowali program artystyczny nawiązujący tematem do życia Patrona szkoły Jana Pawła II. W tym dniu również do społeczności szkolnej zostali przyjęci najmłodsi uczniowie czyli pierwszoklasiści, którym wręczone zostały legitymacje szkolne.

Tradycją tej szkoły jest nadawanie tytułu "przyjaciel szkoły" osobom, które najbardziej zasłużyły się tej placówce i jej uczniom. Taki tytuł w tym roku szkolnym przyznano dla Marzeny i Zbigniewa Kapała oraz Katarzyny i Krzysztofa Elżanowskich a także Radzie Osiedla Krasowy. Nagrodzeni tym zaszczytnym tytułem posadzili przy szkole swoje drzewka. Wśród nagrodzonych jest także, już od kilku lat nasz obecny prezydent Edward Lasok, jego zastępca Grzegorz Brzoska, kapłani i darczyńcy.

Dzień papieski uczczono przepięknym koncertem, przygotowanym przez Ilonę Wróbel. Było to wykonanie fragmentu Tryptyku połączone ze śpiewem wspaniałego chóru - uczniów, nauczycieli i rodziców. Ten niesamowicie piękny i zgrany chór podbił serca wszystkich obecnych na uroczystości a wykonawcy zmuszeni zostali przez publiczność do bisu. Koncert połączonych grup i pokoleń, dobór repertuaru i całkowite opracowanie koncertu to pomysł pani Ilony Wróbel.

Na zakończenie uroczystości nastąpiło oficjalne otwarcie "radosnej klasy" w SP17. Goście, po przecięciu tradycyjnej wstęgi, mogli obejrzeć przygotowaną nowa salę – świetlicę i salę zabaw w jednym.


Źródło: UM Mysłowice

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Kristof

    Kult jednostki.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.