Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Szkoła Podstawowa nr 7 po remoncie

  • Dodano: 2017-12-21 08:45, aktualizacja: 2017-12-21 09:03

Zakończyła się modernizacja budynku Szkoły Podstawowej nr 7 (byłego Gimnazjum nr 2) w Mysłowicach. W ramach wykonanych prac wymienione zostały m.in. pokrycie dachowe, stolarka okienna i drzwiowa oraz sanitariaty. Ponadto przygotowano sale i świetlice dla najmłodszych, którzy od września uczą się w budynku szkoły. Koszt inwestycji to ponad 1,2 mln zł.

Modernizacja objęła prace wewnętrzne, w tym: wymianę stolarki okiennej wraz z parapetami, renowację drewnianych drzwi i futryn do sal lekcyjnych z montażem przeszklenia, wymianę dwóch drzwi zewnętrznych na parterze oraz drzwi pomiędzy wiatrołapem a korytarzem, wykonanie gładzi gipsowej i malowanie wybranych do remontu klas oraz malowanie korytarzy i klatek schodowych. We wszystkich remontowanych salach lekcyjnych wymieniona została wykładzina PCV na posadzkach. Remont przeszła kuchnia wraz ze stołówką oraz toalety na III piętrze budynku. Ponadto w szkole została wymieniona instalacja elektryczna i zamontowane oświetlenie typu LED.

Remont objął również prace zewnętrze takie jak wymiana pokrycia dachowego na segmencie A i C budynku szkoły wraz z wymianą rynien, rur spustowych i instalacji odgromowej.

Modernizację wykonało Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „KANBEX” Sp. z o.o. z Mysłowic.

W związku z reformą edukacji do budynku Gimnazjum nr 2 przeniesiona została siedziba Szkoły Podstawowej nr 7 i tak od września br. w szkole uczą się wspólnie uczniowie wygaszanego gimnazjum i podstawówki.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.