Wiadomości z Mysłowic

Urząd Miasta Mysłowice odnowił certyfikat Systemu Zarządzania Jakością

  • Dodano: 2013-07-26 15:30
W Urzędzie Miasta Mysłowice, 11 lipca br., odbył się audit certyfikujący z zakresu realizacji zadań publicznych pod kątem ich zgodności z normą PN-EN ISO 9001:2009. Raport z auditu i pozytywna rekomendacja przedstawiona przez auditorów zewnętrznych jest podstawą do odnowienia certyfikatu zgodności wprowadzonego Systemu Zarządzania Jakością z normą PN-EN ISO 9001:2009.
 
Wdrożony w 2010 r. w Urzędzie Miasta Mysłowice System Zarządzania Jakością wg normy PN-EN ISO 9001:2009, m.in. poprzez Politykę Jakości, ma na celu stałe podnoszenie poziomu świadczonych usług publicznych.
 
Zgodnie z umową zawartą pomiędzy Urzędem Miasta a Polskim Centrum Certyfikacji Sp. z o.o. w sprawie przeprowadzenia procesu certyfikacji i nadzoru Systemu Zarządzania Jakością na zgodność z wymaganiami normy PN-EN ISO 9001:2009 dnia 11 lipca br. Urząd Miasta Mysłowice poddany został auditowi certyfikacyjnemu.
 
Audit przeprowadziła grupa 3 auditorów PCC Sp. z o.o. Zgodnie z planem auditu kryteriami, oprócz normy PN-EN ISO 9001:2009, była także dokumentacja systemu zarządzania jakością oraz realizacja wymagań prawnych w zakresie administracji publicznej.
 
Aby zebrać dowody na poprawną i zgodną z normą realizację zadań publicznych auditorzy odwiedzili 15 Wydziałów/Zespołów Urzędu gdzie podczas spotkań z Naczelnikami/Kierownikami oraz pracownikami zbierali dowody potwierdzające zgodność procesu realizacji zadań i usług z w/w normą.
 
Podczas spotkania zamykającego audit Najwyższe Kierownictwo Urzędu Miasta wysłuchało sprawozdania z auditu, który zawierał zidentyfikowane mocne strony, potencjały oraz spostrzeżenia auditorów. .
 
Certyfikowany System Zarządzania Jakością funkcjonuje w Urzędzie Miasta Mysłowice od 22 lipca 2010 r. Nowy certyfikat będzie ważny przez kolejne trzy lata.
 
Polityka Jakości Urzędu Miasta Mysłowice stanowi załącznik do niniejszej informacji.

Komentarze (1)    dodaj »

  • jorg

    jaja sobie robią? a może to o inne Mysłowice chodzi?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.