Wiadomości z Mysłowic

Uwaga działkowicze!

  • Dodano: 2016-07-28 12:30
Okres letni to czas wzmożonej aktywności nie tylko działkowiczów, którzy po zimowej przerwie robią porządki na działkach, ale również działkowych złodziei. Włamywacze nie próżnują i obserwują miejsca, w których mogą nie tylko wykorzystać okazję, ale też pokonać słabe zabezpieczenia. Policjanci apelują do działkowiczów o właściwe zabezpieczenie przedmiotów, takich jak kosiarki, pilarki, aby nie stały się one własnością złodzieja lub przypadkowych osób, z których okazja uczyni przestępcę.
 
 
Lato to czas pracowity dla działkowiczów, którzy wracają do swoich ogrodów i na letniska po zimowej przerwie. Policjanci wiedzą, że ten okres mogą też wykorzystywać złodzieje i włamywacze, szukający na działkach wartościowych przedmiotów.
 
 
Policjanci radzą, aby narzędzia ogrodnicze oraz inne urządzenia stanowiące wartość finansową właściwie zabezpieczyć, oprócz skobli i kłódek przydałyby się też zamki, których pokonanie na pewno sprawi trudność drobnemu złodziejowi.
 
 
Policjanci radzą, aby nie pozostawiać otwartych furtek czy też drzwi od domków letniskowych. Złodzieje często chodzą po działkach i szukają łatwych okazji, a pozostawione bez opieki osobiste rzeczy czy też narzędzia, portfele torebki, klucze od samochodu, mogą stać się łatwym celem. Niekiedy mogą przywłaszczyć je przypadkowe osoby, z których okazja zrobi przestępcę.
 
 
Policjanci apelują, aby w przypadku zauważenia podejrzanych osób, które nagle pojawiają się w ogrodach działkowych, zaglądają do domków, chodząc i spacerując bez wyraźnego celu, powiadomić policjantów dzwoniąc na numery alarmowe 997, a także bezpośrednio do oficera dyżurnego pod numerem 32 32-56-200.
 
 
JESTEŚ ŚWIADKIEM PRZESTĘPSTWA - ZADZWOŃ 997!
 
PAMIĘTAJ, ŻE NIE REAGUJĄC - AKCEPTUJESZ!
 

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.