Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Wakacyjny obóz sportowy juniorów Górnika 09

  • Dodano: 2016-08-29 12:45
Juniorzy mysłowickiego klubu piłkarskiego Górnik 09 przebywali w sierpniu na 10-dniowym obozie sportowym w Głuchołazach, gdzie pod okiem trenera Jerzego Wijasa przygotowywali się do nowego sezonu ligowego. 
 
 
Poza treningami chłopcy uczestniczyli także w licznych aktywnych zajęciach, które zostały dla nich przygotowane. Były rozgrywki paintballowe, próby sił w strzelaniu z łuku, wycieczki rowerowe, regeneracja sił w grocie solnej, zajęcia integracyjne oraz edukacyjne z zakresu profilaktyki przeciwalkoholowej, a także rozgrywki z okolicznymi zawodnikami.
 
 
To już drugi rok, w którym obecny Zarząd klubu postarał się o dofinansowanie z Urzędu Miasta, by umożliwić dzieciom wyjazd sportowy. W bieżącym roku kwota dofinansowania wyniosła 7 000 zł. W poprzednie wakacje na taki aktywny wypoczynek wyjechały także młodsze dzieci, w tym roku odpoczywali i ćwiczyli tylko juniorzy. 
 
 
– Wiadomo, jak wygląda sytuacja z pieniędzmi na sport w dzisiejszych czasach. O sponsorów ciężko, ale cały czas poszukujemy. Staramy się także wykorzystywać każdą możliwą sytuację, by pozyskać jakieś środki dla klubu. – mówi Łukasz Granek, Prezes klubu Górnik 09. – Dzięki takiej inicjatywie 18-ście dzieciaków ma możliwość przy niewielkim nakładzie finansowym ze strony rodziców wypocząć i aktywnie potrenować. W wielu przypadkach była to jedyna opcja wakacyjnego wyjazdu. Naszym zadaniem jest odpowiadanie na potrzeby trenujących w naszym klubie. 
 
 
– Jestem bardzo zadowolony z wyjazdu na obóz w Głuchołazach. Treningi były ciężkie i wyczerpujące, lecz nie poszły na marne. – podsumowuje Daniel Hermyt, który w najbliższym sezonie grać już będzie w pierwszej drużynie Górnika 09. – Poprawiliśmy szybkość, technikę i wytrzymałość, jednak najbardziej zadowolony byłem z dodatkowych atrakcji tj. paintball, piłka plażowa, strzelanie z łuku itp., które były nagrodą za przepracowany dzień na treningu. 
 
 
– Ten obóz był dość ciekawą formą treningu, rozwijał moje zainteresowania. – mówi Wojciech Janus. – Miałem możliwość większego zintegrowania się z rówieśnikami zarówno z mojej grupy, jak i z innymi grupami przebywającym na terenie ośrodka. Uważam ten wyjazd za bardzo udany.
 

Najnowsze informacje z Mysłowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.