Wiadomości z Mysłowic

Wizyta niemieckich delegatów

  • Dodano: 2011-09-09 09:00, aktualizacja: 2018-03-18 12:51

Od 7 do 9 września 2011r. w Mysłowicach gościła delegacja z partnerskiego miasta Enzkreis. Landrat Enz - Karl Rockinger oraz jego zastępca w czasie pobytu w naszym mieście odwiedzili Urząd Miasta i spotkali się z Prezydentem Miasta Edwardem Lasokiem oraz jego zastępcami - Grzegorzem Brzoską i Janem Wajantem.

Z gośćmi spotkał się również Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Łukaszek.

Delegacja zwiedziła m.in. dwa nowo powstałe i nowocześnie ośrodki: Ośrodek Rehabilitacyjno-Opiekuńczy i Dom Pomocy Społecznej. Pensjonariusze obiektów wręczyli gościom własnoręcznie wykonane podczas zajęć terapeutycznych upominiki.

Wizyta delegatów związana była z otwarciem w MOK wystawy sztuki współczesnej "Ortszeit 2011", która od kilku lat odbywa się w Mysłowicach i jest efektem współpracy pomiędzy niemieckimi powiatami Enz, Calw i Freudenstadt oraz miastem Pforzheim. Otwarcie wystawy zaingerował Dyrektor Mysłowickiego Ośrodka Kultury Adam Radosz. Obecne były również władze naszego miasta.

Wydarzenie jest okazją do promocji różnorodnego kulturalnie regionu Północnego Schwarzwaldu. Na wystawie możemy zobaczyć malarstwo, fotografię, grafikę i rzeźbę oraz instalacje plastyczne będące wizją młodych, niemieckich plastyków.
Ekspozycja potrwa do 2 października.


Źródło: UM Mysłowice, myslowice.pl

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.