Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Zakończył się remont Szpitala nr 2 w Mysłowicach 6 października 2016

  • Dodano: 2016-10-07 07:45, aktualizacja: 2016-10-06 14:02

Przez ostatnie 12 miesięcy w Szpitalu nr 2 im. Tadeusza Boczonia w Mysłowicach, były prowadzone prace budowlane. Kompleksowy remont to jedna z największych inwestycji w stuletniej historii Szpitala. Jego całkowity koszt to ponad 9,7 mln złotych.

Placówka realizowała jednocześnie dwa przedsięwzięcia — wart ponad 4 mln zł projekt podniesienia efektywności energetycznej i zastosowania odnawialnych źródeł energii, finansowany prawie w 80 proc. z Mechanizmu Finansowego EOG (projekt przy wkładzie własnym z budżetu miasta pod nazwą „Podniesienie efektywności energetycznej obiektów SP ZOZ Szpitala nr 2 im. dr. Tadeusza Boczonia w Mysłowicach poprzez termomodernizację i zastosowanie odnawialnych źródeł energii" w ramach Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2009-2014 dla programu operacyjnego PL04 „Oszczędzania energii i promowanie odnawialnych źródeł energii”) oraz kompleksowy remont wnętrza tzw. budynku interny, który w całości sfinansowało Miasto Mysłowice (wartość tych prac to 5,7 mln zł).

- Szpital nr 2 to placówka miejska i naszym zadaniem jest dbać o to, by jej pacjenci mieli zagwarantowane możliwie najlepsze warunki pobytu na czas hospitalizacji. Remonty i doposażanie szpitala są więc niezbędne. Cieszy fakt, że tak wiele już udało się zrobić. Ostatnia inwestycja, a mówimy tu o naprawdę dużym nakładzie finansowym, już teraz przynosi wymierne korzyści, zarówno dla pacjentów jak i dla samego szpitala – komentuje Edward Lasok, prezydent Mysłowic.

W czerwcu bieżącego roku wyremontowany został budynek interny. Po kompleksowej przebudowie zabytkowego obiektu, pierwsze i drugie piętro zostały w całości zaadaptowane na potrzeby oddziału wewnętrznego. Do wyremontowanego gmachu wróciły również laboratorium, apteka i szpitalna kaplica, a do dyspozycji pacjentów zostały oddane mniejsze, bardziej kameralne sale, z których większość została wyposażona w łazienki.

Mariusz Wołosz, dyrektor Szpitala nr 2 cieszy się, że tak duży zakres prac miał niewielki wpływ na komfort pacjentów hospitalizowanych w trakcie trwania remontu. – Udało się to dzięki odpowiedniemu ustaleniu harmonogramu prac i zastosowaniu szczelnych przegród oddzielających miejsca remontowane oraz wyznaczenie oddzielnych dróg komunikacyjnych dla prowadzonego remontu i działalności leczniczej.

Pod koniec września zakończono wart ponad 4 mln złotych projekt podniesienia efektywności energetycznej i zastosowania odnawialnych źródeł energii dla całego Szpitala. Prace remontowe objęły wszystkie budynki Szpitala, łącznie z budynkiem administracji.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.