Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Zbliżają się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta VI kadencji

  • Dodano: 2017-09-15 07:45, aktualizacja: 2017-09-14 12:19

W czwartek 28 września w mysłowickich szkołach odbędą się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta (MRM) VI kadencji (2017-2019).

Kandydować i brać udział w głosowaniu mogą uczniowie szkół z klas dotychczasowych gimnazjów oraz szkół ponadpodstawowych na stałe mieszkający w Mysłowicach. Formularze zgłoszeniowe kandydaci mogą składać do 21 września br. w sekretariatach swoich szkół. Dla kandydatów, biorących udział w wyborach, przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Wybory odbywać się będą wśród uczniów z klas dotychczasowych gimnazjów w szkołach podstawowych nr: 4, 7, 10, 13, 15 i 16, Szkole Podstawowej Sportowej, Publicznej Szkole Podstawowej Jezuitów oraz wśród uczniów szkół ponadpodstawowych: Zespole Szkół Ogólnokształcących, II Liceum Ogólnokształcącym, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego i Zespole Szkół Specjalnych. Głosowanie odbywać się będzie 28 września, we wszystkich wymienionych szkołach, w godzinach 8.00 do 16.00.  

W połowie września planowana jest również akcja promocyjno-informacyjna związana z wyborami - zachęca Edward Lasok, prezydent Mysłowic - W każdej ze szkół uprawnionych do wzięcia udziału w wyborach prezentowana będzie historia oraz działalność Młodzieżowej Rady Miasta Mysłowice.

Przed wyborami, 25 września br. o godz. 10.00 w sali 204 Urzędu Miasta Mysłowice, odbędzie się spotkanie przewodniczących szkolnych komisji wyborczych z Miejską Komisją Wyborczą.

Pierwsza Młodzieżowa Rada Miasta Mysłowice powołana została we wrześniu 2007 roku - wybory na młodzieżowych radnych organizowane są regularnie co dwa lata. Rada liczy do 23 członków. Kandydatem może być każdy uczeń uprawnionej do wzięcia udziału w wyborach szkoły, który wypełnił i złożył w odpowiedni formularz zgłoszeniowy, w terminie naboru kandydatów, w sekretariacie szkoły, do której uczęszcza. Ostateczny skład Rady tworzą ci kandydaci, którzy otrzymają największą liczbę głosów.

Członkowie Rady pełnią swoje funkcje społecznie, nie pobierając z tego tytułu diet lub wynagrodzenia.

Zbliżają się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta VI kadencji

Najnowsze informacje z Mysłowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.