Wiadomości z Mysłowic

Zmiana opinii Śląskiego Kuratora Oświaty

  • Dodano: 2017-03-31 07:45, aktualizacja: 2018-03-18 12:29

Po wtorkowym spotkaniu z zastępcą prezydenta miasta Mysłowice Grzegorzem Brzoską Śląski Kurator Oświaty przychylił się do prośby o akceptację włączenia Gimnazjum nr 5 do Szkoły Podstawowej nr 15 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Alfreda Szklarskiego oraz Gimnazjum nr 6 do Szkoły Podstawowej nr 16 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. J. Chromika w Mysłowicach.

Oznacza to, że dzięki zmianie decyzji w dzielnicach Wesoła i Kosztowy każda z tych szkół będzie funkcjonować w dwóch budynkach.

Zgodnie z pierwotnym projektem uchwały z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego zaproponowano funkcjonowanie obu szkół podstawowych (SP 15 i SP 16) w dwóch budynkach w dzielnicach Wesoła i Kosztowy. Takie rozwiązanie miało być powrotem do sytuacji sprzed reformy w 1999 r. tworzącej gimnazja.

Po powtórnej analizie zgromadzonego materiału i spotkaniach z przedstawicielami magistratu Śląski Kurator Oświaty, uwzględniając stanowisko środowiska, zdecydował o zmianie swojej decyzji oraz o akceptacji pierwotnej propozycji miasta.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.