Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

4 sposoby na obniżenie składki za ubezpieczenie OC

  • Dodano: 2017-07-17 08:15, aktualizacja: 2017-07-17 08:25

Każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu zobowiązany jest do wykupienia ubezpieczenia OC. Niezależnie od miejsca w Europie. Taki obowiązek jest i w Niemczech, i w Czechach i we Francji – Polska nie jest wyjątkiem. Jednak do tej pory to kierowcy z kraju nad Wisłą mogli się cieszyć z jednych z najniższych cen ochrony ubezpieczeniowej w UE. Sytuacja zmieniła się znacząco dopiero w ubiegłym roku i choć do najwyższych europejskich stawek jeszcze polskim kierowcom jeszcze daleko, to warto wiedzieć, w jaki sposób można obniżyć koszt za ubezpieczenie OC.

Ceny ubezpieczeń komunikacyjnych wzrosły

Eksperci tłumaczą, że po utrzymujących się przez lata wyjątkowo niskich cen OC, prędzej czy później musiała nadejść podwyżka. Ostatecznie doszło do tego w 2016 roku. Za główną przyczynę podaje się wzrost wysokości wypłacanych odszkodowań, co stopniowo powodowało, że towarzystwa ubezpieczeniowe zaczęły  notować wysokie straty na ubezpieczeniu OC. Nie bez znaczenia było także wprowadzenie przez rząd podatku bankowego, który dziś pobierany jest także od firm ubezpieczeniowych.

 

Tanie OC – to wciąż możliwe

Tym samym szacuje się, że koszt ubezpieczenia OC wzrósł o około 46%. To jednak jeszcze nie znaczy, że kierowcy nie mają możliwości na obniżenie tej stawki. Oto kilka sprawdzonych sposobów:

  • pakiet z innym ubezpieczeniem – kupując polisę OC i AC razem zwykle można spodziewać się obniżki cen na oba produkty. Najczęściej cena jest bardziej atrakcyjna niż ochrona wykupowana u dwóch ubezpieczycieli osobno;
  • ubezpieczenie drugiego auta w tej samej firmie – działa na tej samej zasadzie, co kupno pakietu polis komunikacyjnych;
  • ubezpieczenie z posiadaczem zniżek – sposób zalecany zwłaszcza młodym kierowcom, z krótkim stażem za kierownicą. Mając rodzica wpisanego jako współwłaściciel samochodu, jest możliwość skorzystania z jego zniżek przy ubezpieczaniu pojazdu;
  • korzystanie z OC poprzedniego właściciela samochodu – warto jednak sprawdzić, jaki jest stan wpłat. Może się okazać, że ubezpieczenie jest wykupione na rok z góry i koszt eksploatacji takiego auta będzie po prostu nieopłacalny.

 

Ubezpieczenie OC przez Internet

Ponieważ ubezpieczenie OC ( http://www.mtu24.pl/ubezpieczenie-oc-komunikacyjne/ ) można kupić online, możliwość porównania kolejnych ofert jest łatwa. Wystarczy kilka kliknięć, wypełnienie prostego formularza kalkulatora OC, a w mniej niż minutę można otrzymać gotową wycenę. Warto na pytania odpowiadać maksymalnie szczerze i szczegółowo, bo tylko wtedy można otrzymać możliwie dopasowaną ofertę.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.