Wiadomości z Mysłowic

80-lecie Domu Dziecka w Mysłowicach

  • Dodano: 2011-09-26 11:00, aktualizacja: 2018-03-18 12:50

Od 80 lat w dzielnicy Słupna w Mysłowicach istnieje Dom Dziecka im. Ojca Pio. Z okazji jubileuszu działalności i pięciolecia nadania placówce imienia Ojca Pio, na jej terenie zorganizowano festyn. Uroczystość była również okazją by dokonać oficjalnego otwarcia nowego boiska dla podopiecznych domu.

Obchody rocznicy rozpoczęła msza św. w Kościele pw. Matki Boskiej Bolesnej w Brzęczkowicach. W mszy udział wzięli zaproszeni goście oraz władze miasta – Prezydent Edward Lasok,Wiceprezydent Grzegorz Brzoska, Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Łukaszek, radni, służby mundurowe ale przede wszystkim wychowankowie i kadra Domu Dziecka.

Świętowanie jubileuszu na terenie Domu Dziecka rozpoczęto od otwarcia nowego boiska dla podopiecznych, którego dokonał prezydent miasta. Fundusze na jego budowę zostały zgromadzone m.in. dzięki piłkarzowi Wojciechowi Grzybowi, zawodnikowi Ruchu Chorzów, który współorganizuje turnieje charytatywne „Piłkarze dzieciom”. Zawodnicy tej drużyny rozegrali na boisku, wraz z podopiecznymi Domu dziecka, mecz sędziowany tym razem przez panią sędzinę. Po meczu rozdane były autografy i upominki od piłkarzy dzieciom. Drobne upominki od miasta dla piłkarzy przekazał prezydent Edward Lasok.

Życzenia z okazji jubileuszu złożył na ręce Pani Dyrektor Krystyny Wolwiak przedstawiciel Wojewody Śląskiego, Prezydent miasta Edward Lasok oraz Przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Łukaszek, w którego imieniu list odczytała radna Jolanta Charchuła.

Krystyna Wolwiak podziękowała wszystkim, którzy przyszli na uroczystość i przez lata są zaangażowani w rozwój tej placówki. Do takich osób należą przyjaciele Domu Dziecka wśród których od wielu lat jest prezydent Edward Lasok.

Jubileusz był znakomitą okazją do zabawy, zwłaszcza gdy pogoda w tym dniu dopisała.


Źródło: UM Mysłowice, myslowice.pl

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.