Wiadomości z Mysłowic

Areszt za podwójny napad na aptekę

  • Dodano: 2018-06-05 14:00

Mysłowiccy stróże prawa zatrzymali 27-letniego mieszkańca Mysłowic, podejrzanego o napad rabunkowy z użyciem noża w jednej z aptek na terenie miasta.

Mężczyzna, grożąc ekspedientce nożem, zmusił ją do wydania pieniędzy. Dwa dni później ponownie napadł na obsługę tej samej apteki, lecz został spłoszony, a następnie zatrzymany przez policjantów. Decyzją sądu mysłowiczanin trafił już do tymczasowego aresztu.

Policjanci z mysłowickiej komendy zatrzymali 27-letniego mysłowiczanina, który 30 maja próbował przeprowadzić „skok” na jedną z miejscowych aptek. Szybka reakcja mysłowickich stróżów prawa poskutkowała zatrzymaniem mężczyzny już kilka minut po tym zdarzeniu. Okazało się wtedy, że dwa dni wcześniej udało mu się, grożąc ekspedientce tej samej apteki nożem, skraść pieniądze z utargu. Zgromadzony w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutów, a sąd wydał decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Za przestępstwo rozboju z użyciem noża grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również