Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Bezpiecznie kibicuję - spotkanie z młodzieżą

  • Dodano: 2016-04-14 11:45
Policjant z mysłowickiej komendy odwiedził Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Mysłowicach. W trakcie spotkania poruszano zagadnienia z zakresu bezpieczeństwa podczas imprez masowych, a w szczególności meczów piłki nożnej. Uczestnicy mogli obejrzeć film poświęcony tej tematyce.
 
 
Spotkanie to jest jednym z wielu zaplanowanych prelekcji, które odbywać się będą na terenie naszego miasta. Przeprowadził je policjant - asp. Dariusz Opatrzyk. W trakcie prelekcji omówił zagadnienia związane z bezpieczeństwem imprez masowych i przypomniał o odpowiedzialności karnej związanej z nieprzestrzeganiem prawa, a w szczególności Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Został również zaprezentowany film edukacyjny, promujący zasady prawidłowego kibicowania. Na spotkaniu zostały także omówione pojęcia asertywności, zasady fair play oraz psychologii tłumu.
 
 
Celem spotkań są działania profilaktyczne, mające za zadanie propagować ideę fair play oraz umiejętność radzenia sobie z trudnymi sytuacjami w życiu społecznym. W trakcie prelekcji, młodzież uczy się jak przeciwdziałać agresji w sporcie, na stadionach i w szkole, jak podchodzić z szacunkiem do innych kultur, religii i ras oraz jak kulturalnie dopingować i zachowywać się na stadionie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.