Wiadomości z Mysłowic

"Bezpieczny Pieszy" z wykorzystaniem policyjnego drona w Mysłowicach

  • Dodano: 2023-05-02 07:00, aktualizacja: 2023-05-01 21:33

Mysłowicka drogówka po raz kolejny przeprowadziła działania pn. "Bezpieczny Pieszy". Tym razem działania policjantów wspierane były również z powietrza, z wykorzystaniem drona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Mundurowi odnotowali w sumie 26 wykroczeń

Policyjne działania prowadzone były wczoraj, a ich celem była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz podniesienie świadomości pieszych w zakresie zagrożeń na drodze. W ramach działań mundurowi obserwowali skrzyżowania, przejścia dla pieszych i główne ciągi komunikacyjne. Wykorzystując możliwości drona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, rejestrowali niebezpieczne zachowania kierujących.

W trakcie działań mundurowi odnotowali w sumie 25 wykroczeń popełnionych przez kierujących względem niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz jedno popełnione przez pieszego. Najczęstszym wykroczeniem było przekraczanie prędkości w rejonie przejść dla pieszych - 14 przypadków. Ponadto 9 kierowców wyprzedzało bezpośrednio przed przejściem dla pieszych.

Przypomina się, że zgodnie z nowym taryfikatorem:

  • Za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych lub wchodzącemu na to przejście grozi mandat karny w wysokości 1500 zł.
  • Za wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest kierowany, lub bezpośrednio przed tym przejściem grozi mandat karny w wysokości 1500 zł.
  • Za naruszenie przez kierującego pojazdem mechanicznym zakazu wyprzedzania pojazdu określonego znakiem drogowym grozi mandat karny w wysokości 1000 zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również