Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Budowa skateparku w dzielnicy Wesoła zwycięzcą II edycji MBO

  • Dodano: 2017-11-10 15:00

Projekt numer 5 pn. „Budowa Skateparku i miasteczka rowerowego przy ul. Piastów Śląskich w Mysłowicach” wygrał drugą edycję Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego (MBO). Inwestycja o wartości 1 mln zł zrealizowana zostanie w przyszłym roku.

Głosowanie w ramach II edycji MBO rozpoczęło się 9 października i trwało do 20 października włącznie. Mieszkańcy Mysłowic, którzy w czasie głosowania ukończyli 15. rok życia, mogli oddać swój głos poprzez platformę elektroniczną lub w jednym z 33. punktów MBO oraz korespondencyjnie. Łącznie oddano 5608 głosów ważnych, co dało frekwencję na poziomie 9,91%.

Największą liczbę głosów – 1318 – otrzymało zadanie pn. „Budowa Skateparku i miasteczka rowerowego przy ul. Piastów Śląskich w Mysłowicach”. Jak przeczytać można we wniosku zadanie obejmuje stworzenie miejsca rekreacji i sportu, szczególnie dla dzieci i młodzieży z południowych dzielnic. Miasteczko rowerowe ma pomóc dzieciom zaznajomić się z przepisami ruchu drogowego oraz zdobyć umiejętności jazdy rowerem. Skatepark pozwoli młodzieży spędzać aktywnie czas w bezpiecznym miejscu oraz rozwijać nowe zainteresowania. Na terenie parku znajdą się ławeczki, stoliki do gier, oświetlenie oraz zieleń sprzyjająca spędzaniu wolnego czasu, również przez osoby starsze. Realizacja zadania pozwoli na zagospodarowanie nieużytkowanych terenów, likwidację dzikich wysypisk, a w przyszłości teren ten może stać się miejscem organizacji imprez plenerowych, pikników rodzinnych bądź zawodów sportowych.

W tegorocznej edycji Mysłowickiego Budżetu Obywatelskiego do dyspozycji mieszkańców był 1 mln zł. Tym samym zadanie, które wygrało wyczerpało limit przeznaczonych na MBO środków finansowych.

Wyniki:

https://mbo.myslowice.pl/news/46-wyniki_glosowania__myslowicki_budzet_obywatelski

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.