Wiadomości z Mysłowic

Debata społeczna na temat dopalaczy

  • Dodano: 2015-11-19 11:00, aktualizacja: 2018-03-18 12:31
17 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Mysłowicach odbyła się debata społeczna na temat "dopalaczy. Jej gospodarzem był I Zastępca Prezydenta Mysłowic Grzegorz Brzoska. Uczestnicy starali się znaleźć odpowiedzi na pytania: Narkotyki, dopalacze – problem faktyczny, czy wyimaginowany? Jak zapobiegać zjawisku?
 
 
I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Mysłowicach podinsp. Dariusz Półtorak oraz zaproszony prelegent z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach - kom. Paweł Warchoł, przedstawili skalę problemu dopalaczy na terenie Mysłowic i województwa śląskiego. W dalszej części spotkania można było wysłuchać wystąpień Joanny Czechowskiej – nauczyciela akademickiego WSZOP w Katowicach, przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Jolanty Kolanko oraz Barbary Kijanki, a także Marii Siwek z Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomani – Oddział w Katowicach.
 
 
Zaproszeni prelegenci podzielili się z zebranymi w sali kinowej słuchaczami, informacjami jak reagować na zagrożenia związane z dopalaczami, jakie są konsekwencje ich zażywania oraz gdzie i w jakich programach profilaktycznych można wziąć udział w naszym regionie. Spotkanie miało na celu nie tylko przedstawienie skali i rodzaju zagrożeń ale także  wypracowanie wspólnych działań profilaktycznych ukierunkowanych na walkę z dopalaczami.
 
 
W debacie uczestniczył I Zastępca Prezydenta Miasta Mysłowice Grzegorz Brzoska, pedagodzy mysłowickich szkół oraz  przedstawiciele innych instytucji zajmujący się na co dzień problematyką środków psychoaktywnych. W spotkaniu wzięło udział około 110 osób. 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.