Wiadomości z Mysłowic

Docieplanie stropodachu - czy to skuteczne rozwiązanie?

  • Dodano: 2019-10-22 11:45, aktualizacja: 2019-10-23 11:39

Budowa domu w oparciu o nowoczesne technologie to obecnie klucz do stworzenia przytulnego i oszczędnego domu. Dlatego wiele osób decyduje się chociażby na docieplanie stropodachu. Co to za technologia i jakie są jej zalety?

Stropodach – jak jest zbudowany?

Stropodach to konstrukcja kilkuwarstwowa, który tworzy strop nad ostatnią kondygnacją budynku. Pełni ona rolę dachu płaskiego. W budownictwie przemysłowym wykonuje się tak zwane stropodachy pełne, które składają się z czterech warstw. Są to odpowiednio: warstwa konstrukcyjna, paroizolacji, termoizolacji i pokrycia dachowego. W budownictwie mieszkaniowym korzysta się natomiast ze stropodachów wentylowanych. Mają one o dwie warstwy więcej niż te stosowane w budynkach przemysłowych. Mowa tu oczywiście o przestrzeni odpowietrzanej lub wentylowanej, a także o warstwie konstrukcyjnej pod pokrycie dachowe. Kluczem do skutecznego działania będzie odpowiedni montaż oraz do pasowanie do pozostałych materiałów budowlanych. Dlatego w stropodachach stosuje się granulat wełny oraz celulozę. To materiały stworzone do skutecznej termoizolacji. Przede wszystkim są w pełni przyjazne dla środowiska. Nie musimy więc się martwić o to, że z czasem konstrukcja zacznie być dla nas szkodliwa. Docieplanie stropodachu jest także w pełni bezpieczne. Wełna i celuloza są bowiem niepalne, nie absorbują też wilgoci z otoczenia. Poza tym, konstrukcja nie ucierpi także z powodu działalności szkodników, korozji chemicznej, czy biologicznej.

Docieplanie stropodachu – jak wpływa na budynek?

Wykorzystanie tej technologii podczas budowy domu zagwarantuje nam nie tylko oszczędności, ale i komfort. Docieplanie stropodachu pozwala bowiem efektywniej wykorzystać ogrzewanie. Stropodach blokuje bowiem nadmierną utratę ciepła, co przekłada się na niższe rachunki za ogrzewanie. Docieplanie stropodachu pomaga też latem. W czasie upałów konstrukcja zapobiega przegrzewaniu się dachu, dzięki czemu wewnątrz budynku będzie chłodniej i przyjemniej. To jednak nie jedyne zalety. Tutaj dowiesz się więcej na ten temat http://stropodachy.com.pl. Docieplanie stropodachu poprawia także akustykę w domu. Chroni przed hałasem z zewnątrz oraz wygłusza dźwięki dochodzące z pobliskich pomieszczeń. Dzieje się tak, gdyż izolacja wypełnia puste przestrzenie w ścianach, stropach i podłogach. To redukuje zjawisko rezonansu do minimum. Poza tym docieplanie stropodachu odbywa się podczas jednej operacji technologicznej, dzięki czemu nie powstają mostki termiczne. Rozwiązanie to sprawdzi się zarówno w budownictwie nowoczesnym jak i starszych budynkach. Docieplanie stropodachu wykonuje się chociażby w kamienicach, czy innych wiekowych budynkach.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.