Wiadomości z Mysłowic

Dofinansowanie na kształcenie nauczycieli

  • Dodano: 2013-10-04 09:15, aktualizacja: 2018-03-18 12:52

Urząd Miasta Mysłowice uzyskał dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki na działanie o nazwie "Kompleksowe wspomaganie szkół”. Tytułem projektu jest "Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół przez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w mieście Mysłowice”, a jego celem poprawa jakości doskonalenia nauczycieli, spójnego z rozwojem szkół w obszarach wymagających szczególnego wsparcia.

Urząd Miasta na realizację Projektu pozyskał ponad 610 000 zł. Obejmie on swym zasięgiem blisko 450 nauczycieli i potrwa do 30.06.2015 r.

Do tej pory na terenie miasta działało jedenastu Doradców Metodycznych z zakresu różnych dziedzin szkolnych, natomiast Program, do którego miasto przystąpiło zakłada utworzenie sieci współpracy i samokształcenia, stworzenie możliwości dzielenia się doświadczeniami, pracę na platformie ORE i utworzonej Platformie Edukacyjnej. Platforma ta to forum wymiany doświadczeń, forum dyskusyjne, możliwość korzystania z materiałów samokształcących i innych zasobów edukacyjnych zamieszczanych na platformie.

- „Program ten kładzie nacisk przede wszystkim na samokształcenie nauczycieli oraz integrację i współpracę środowiska pedagogicznego w mieście”- podkreśla Iwona Nowak, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.

W związku z wprowadzeniem Projektu, dnia 17 czerwca br. w Urzędzie Miasta odbyło się uroczyste spotkanie dotychczasowych Doradców Metodycznych z przedstawicielami Urzędu. Prezydent Edward Lasok, wiceprezydent Grzegorz Brzoska, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Iwona Nowak oraz kierownik Zespołu Edukacji Aleksandra Żołna złożyli serdeczne podziękowania za długoletnią współpracę, oddanie i pomoc w sprawach związanych z mysłowickim szkolnictwem oraz zaangażowanie w promowanie miasta Mysłowice.

 

Uroczyste rozpoczęcie nowego Projektu odbędzie się 7 października (poniedziałek) o godz. 12:00 na sali sesyjnej Urzędu Miasta Mysłowice.


Źródło: UM Mysłowice

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • marian

    Dobra inicjatywa, tylko co będzie po 30.06.2015 - program się skończy i współpraca również....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.