Wiadomości z Mysłowic

Doświetlone przejście dla pieszych na Oświęcimskiej

  • Dodano: 2015-01-05 13:15, aktualizacja: 2018-11-06 10:46
Wykonanie tej z pozoru drobnej, lecz długo oczekiwanej i ważnej z punktu widzenia bezpieczeństwa inwestycji, to efekt kilku lat składania pism i wniosków działaczy Rady Osiedlowej Centrum oraz radnych miejskich.
 
na zdjęciu doświetlone przejście przy skrzyżowaniu ulic Oświęcimska/Mickiewicza
 
– Przez co najmniej trzy lata składałem pisma w imieniu „RO Centrum”, w których zwracaliśmy uwagę na dwa niebezpieczne przejścia dla pieszych, jakie znajdują się przy ulicy Oświęcimskiej. Jedno na skrzyżowaniu z ulicą Mickiewicza zostało niedawno doświetlone, drugie na skrzyżowaniu z ulicą Karola Miarki czeka na swoją kolej – mówi niedawny przewodniczący RO Centrum, a obecnie radny miejski Wojciech Chmiel.
 
Montaż słupów z dodatkowym oświetleniem przejść dla pieszych to jedno z najskuteczniejszych działań poprawiających bezpieczeństwo na drogach.
 
– W Brzęczkowicach na ulicy Generała Ziętka, w okolicach skrzyżowania z boczną G. Ziętka (dojazd do budynków nr 100, 100 A, 100B i garaży) również znajduje się bardzo niebezpieczne przejście dla pieszych. Tam wieczorami przechodzący przez jezdnię mieszkańcy są niemal niewidoczni dla kierowców. Najniebezpieczniej jest podczas opadów deszczu lub śniegu, wtedy odbijające się od jezdni światło oślepia użytkowników ruchu. Na przestrzeni ostatnich miesięcy doszło tam do kilku kolizji i potraceń, a mimo to władze miasta nie reagują na zgłoszenia radnych jak i samych mieszkańców. Sam złożyłem kilkukrotnie pisemne i ustne wnioski o doświetlenie feralnego przejścia. Ostatnie moje pisemne zgłoszenie zostało złożone w Magistracie dwa tygodnie temu – mówi Dariusz Wójtowicz, radny z Brzęczkowic.
 
Bezpieczeństwo na coraz bardziej zatłoczonych mysłowickich drogach to ważny temat, który co jakiś czas gości w naszym serwisie informacyjnym. W związku z powyższym z zadowoleniem przyjęliśmy informację o doświetleniu skrzyżowania przy Oświęcimskiej i Mickiewicza. Wszelkie wnioski czy zgłoszenia w podobnych tematach będą przez nas publikowane i przekazywane władzom miasta.


Źródło: MysłowiceNet

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.