Mysłowice - portal miejski m-ce.pl

Wiadomości z Mysłowic

Dzielnicowy bliżej nas - wizyta w szkole

  • Dodano: 2017-12-06 08:30, aktualizacja: 2017-12-06 08:42

Dzielnicowy sierż. Łukasz Paździora wraz z policjantem Wydziału Ruchu Drogowego spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 17 w Mysłowicach.

Podczas wizyty policjanci przedstawili milusińskim jak na co dzień wygląda praca policjanta. Stróże prawa przeprowadzili pogadankę na temat bezpiecznego poruszania się po drogach oraz konieczności noszenia odblasków po zmroku.

Wizyta mundurowych w Szkole Podstawowej nr 17 w Mysłowicach przy ul. PCK 209b  miała na celu wzbogacenie wiedzy dzieci w informacje związane ze sposobami właściwego, zgodnego z przepisami, postępowania i zachowania. Spotkanie stało się okazją do rozmowy na temat bezpieczeństwa zarówno w życiu codziennym jak i w trakcie drogi do szkoły. Mundurowi uczyli dzieci, jak unikać zagrożeń i bezpiecznie poruszać się po drodze. Z dziećmi rozmawiano także na temat ich bezpieczeństwa podczas zabaw na podwórku, przejazdu samochodem, w kontaktach z obcymi i zwierzętami. Najmłodsi z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w spotkaniu, chętnie odpowiadali na pytania i oglądali wyposażenie służbowe mundurowych.

Dzięki takim spotkaniom policja i szkoły mogą wypracować właściwe formy i metody współpracy, celem zapobiegania i zwalczania zjawisk patologicznych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.