Wiadomości z Mysłowic

Dziś akcja "Prędkość"

  • Dodano: 2020-06-19 10:45

Policjanci mysłowickiej drogówki prowadzą dziś na drogach naszego miasta akcję "Prędkość".

Działania ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości. Nadmierna prędkość jest bowiem główną przyczyną najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Apelujemy o rozwagę, ostrożność i zdjęcie nogi z gazu.

Jak pokazują analizy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, przekraczanie dozwolonej prędkości jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.

Podczas dzisiejszych działań policjanci będą przypominać, jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem niezależnie od warunków atmosferycznych i drogowych. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że stracimy kontrolę nad pojazdem, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Pamiętajmy też, że nie zawsze konsekwencje łamania przepisów ruchu drogowego i przekraczania dozwolonych prędkości ponoszą ich sprawcy. W wielu przypadkach ofiarami tego typu zachowań są inni uczestnicy ruchu drogowego.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w tym dopuszczalnych limitów prędkości.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również