Wiadomości z Mysłowic

Edmund Sawicki otworzył pierwsze posiedzenie Rady Miasta

  • Dodano: 2014-12-02 12:00, aktualizacja: 2018-11-06 10:45
Miejski Komisarz Wyborczy i jednocześnie sędzia sądu okręgowego w Katowicach pan Andrzej Obcowski wręczył nowym radnym zaświadczenia o wyborze na najbliższą czteroletnią kadencję. Radni złożyli również ślubowanie i wybrali przewodniczącego Rady Miasta, którym został przedstawiciel Mysłowickiego Porozumienia Samorządowego Grzegorz Łukaszek.
 
W trakcie posiedzenia radny Dariusz Wójtowicz złożył w obecności Rady i przybyłych gości gratulacje prezydentowi Edwardowi Lasokowi z tytułu ponownego wyboru na najwyższy Urząd w mieście. Jak wiemy, obaj panowie rywalizowali ze sobą w II turze wyborów prezydenckich.
 
Niemal na końcu posiedzenia doszło do mało eleganckiej sytuacji i pierwszych przepychanek słownych pomiędzy radnym Bernardem Pastuszką z My to Mysłowice, a Tomaszem Palką z PiS. W chwili gry radny Palka wyszedł na mównice i chciał złożyć interpelację, radny Pastuszka zwrócił mu uwagę na brak znajomości lokalnego prawa przez co doszło do pierwszej i na pewno nie ostatniej w tej kadencji kłótni.
 
Następne posiedzenie odbędzie się 5 grudnia, podczas którego prezydent złoży ślubowanie, a radni wybiorą przewodniczących komisji i dwóch wiceprzewodniczących Rady Miasta.


Źródło: MysłowiceNet

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.