Wiadomości z Mysłowic

Finałowy weekend Szlachetnej Paczki

  • Dodano: 2013-12-05 11:45

Już w najbliższy weekend odbędzie się Finał Szlachetnej Paczki. W tym roku do udziału w projekcie wolontariusze przyłączyli 67 mysłowickich rodzin znajdujących się w wyjątkowo trudnej sytuacji i potrzebujących wsparcia darczyńców – osób o dobrym sercu, które ofiarują rodzinom wyjątkowe święta.


Niemal 3 tygodnie temu, 16 listopada, na stronie Szlachetnej Paczki otwarta została baza rodzin w potrzebie z opisami trudności, z jakimi ich członkowie zmuszeni są zmagać się na co dzień. Do tej pory swoją pomoc zadeklarowało 65 darczyńców, którzy już w najbliższą sobotę i niedzielę, 7 - 8 grudnia, do finałowego magazynu Szlachetnej Paczki w Liceum Ogólnokształcącym nr 2 w Mysłowicach dostarczą świąteczne pakunki dla wybranych rodzin z Mysłowic.


Wśród największych potrzeb w tym roku większość rodzin wymieniała żywność, bo to właśnie jej najbardziej brakuje im na co dzień. Zdarzały się również prośby o węgiel, stół, garnki, czy też brakujące sprzęty AGD.


- W dzisiejszych czasach nie do pomyślenia jest brak działającej w domu pralki czy lodówki - mówi wolontariuszka projektu. - Podczas naszych wizyt u rodzin, domów, w których brakowało podstawowego sprzętu gospodarstwa domowego, widzieliśmy wiele. Nie wyobrażam sobie, w jakim stopniu musi to utrudniać życie wielodzietnej rodzinie, gdzie bardzo często mamy do czynienia ze schorowanymi rodzicami lub dziećmi.


Szlachetna Paczka to jednak nie tylko listy potrzeb. To też niesamowite i wzruszające historie kryjące się za smutnymi wyrazami twarzy.


- Nigdy nie zapomnę mężczyzny, który na pytanie o to, co jest jego największym marzeniem, odpowiedział, że bardzo chciałby dostać w tym roku karpia, którego mógłby potem zjeść podczas wigilii - opowiada wolontariuszka.


Do finałowego dnia spełniania marzeń już naprawdę niedaleko. Wciąż jednak brakuje darczyńców dla 2 mysłowickich rodzin w potrzebie. Na naszą pomoc w dalszym ciągu czeka pani Edyta, która wraz z panem Adamem wychowuje czwórkę cudownych dzieci oraz liczna rodzina pani Gertrudy. Nasze mysłowiczanki są wyjątkowo silnymi kobietami, które, dzięki wsparciu swoich wspaniałych mężów, każdego dnia stawiają czoła problemom, radząc sobie najlepiej, jak tylko mogą. Na stronie Szlachetnej Paczki znajdują się opisy tych dwóch wspaniałych rodzin, dla których w dalszym ciągu można zorganizować pomoc, która przywróci ich członkom motywację i da impuls na zmianę swojej sytuacji.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.