Wiadomości z Mysłowic

Grudniowe spotkanie z poezją

  • Dodano: 2014-12-22 11:30
W środowy wieczór dla czytelników biblioteki wystąpiła poetycka grupa HORYZONT, składająca się z trzech poetów, którzy zasłynęli w katowickim środowisku artystycznym licznymi akcjami poetyckimi.  Studenci filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, popularyzują swoją własną twórczość oraz tworzą nową, młodą bohemę artystyczną na Śląsku. Regularnie organizują spotkania i koncerty poetyckie. Z pomocą Biblioteki Śląskiej wydali tomik swoich  wierszy pt. "REEREKCJA". W bibliotece Horyzontalni przedstawili swoją poezję w formie muzyczno - słownego show, czym zjednali sobie sympatię obecnych na spotkaniu czytelników.
 
Na czwartkowym  spotkaniu  DKK  omawiano lekturę  albańskiego pisarza  Ismaila  Kadare "Następca", ukazującą komunistyczny reżim w Albanii . Treść tej książki porównywana jest do  "Roku 1984"  Orwella.  Druga  część  spotkania  miała charakter poetycki - swoje wiersze z tomiku  poezji pt. "Pogodna Dojrzałość" zaprezentowała pani Gabriela Kotas, mieszkanka Mysłowic- Ławek, która – jak sama mówi - w drugiej połowie życia odkryła, czym jest piękno i zaczęła pisać wiersze. 
 
Uduchowieni poezją członkowie DKK pożegnali się w świątecznym nastroju z tomikiem wierszy pod choinkę. 
 
Na następnym spotkaniu DKK, które odbędzie się 22 stycznia, pasjonaci literatury dyskutować będą nad książką belgijskiej pisarki M. Defonseca  "Przeżyć z wilkami". Zapraszamy.
 
"Dobrej nocy
Szepcze odchodzący dzień
I ostrożnie gasi ostatnie
Promyki zachodzącego słońca
Niechaj noc
Przyniesie  spokój niepamięci
i…ciszę malującą pod powiekami
pejzaże z podróży
Tych wcale nie byłych
i tych, co zostawiły po sobie
całe palety …barw
Przypomni nieśmiało
Melodię babcinej pozytywki, 
by ciszej i łagodniej 
odejść…"     
          G. Kotas
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również