Wiadomości z Mysłowic

Hegemon dalej bez wygranej. Teraz czas na młodszych rugbystów

  • Dodano: 2023-03-16 07:00, aktualizacja: 2023-03-15 20:36

Kolejny mecz to kolejne doświadczenie, dla którego warto było walczyć! – słyszymy zaraz po meczu z ust zawodników Hegemona Mysłowice. Tym razem rugbyści z Mysłowic musieli stawić czoła nie tylko doświadczonym przeciwnikom, ale także pogodzie. Śnieżyca, temperatura około 0 stopni i wszechobecne błoto z pewnością nie ułatwiały gry. Jednak prawdziwych rugbystów nawet pogoda nie potrafi zniechęcić do gry, co jest świadectwem ich determinacji i woli walki do ostatniego gwizdka.

Mimo iż kwintesencją rugby jest błoto, to każdy mecz rozegrany w błocie to wyzwanie dla każdej ze stron, na szczęście obyło się bez poważnych kontuzji.

Co prawda wynik w pełni nie oddaje przebiegu meczu, ale trzeba przyznać, że Hegemoni nawiązali wyrównaną rywalizację z przeciwnikiem, co też mogło się podobać kibicom, którzy mimo niesprzyjającej aury postanowili wspierać mysłowickich rugbystów. Niemniej lepsza w tym starciu okazała się bardziej doświadczona drużyna Legii Warszawa. Rugbyści Hegemona, jak na beniaminka przystało, dalej płacą frycowe i nabierają praktyki w starciach na pierwszoligowych murawach.  

Tym razem Hegemoni zdobyli 1 honorowe przyłożenie, co oznacza, że na liczniku drzewek jest już 16 sadzonek od firmy Taxus Arbor, które w ramach akcji „Drzewko za przyłożenie” pojawią się po sezonie w mieście Mysłowice, by pomóc w walce o czystsze powietrze.

Hegemon Mysłowice v Legia Warszawa  5:25

  • Punkty Hegemon: Jan Krawiec 5 (P).
  • Punkty Legia: Daniel Żołkowski 10 (2P, 2pd), Saba Kharaishvili 5 (P), Maciej Lenartowicz 5 (P), Grzegorz Osiadacz 5 (P).
  • Żółte kartki: Michał Baster, Łukasz Stalmach (obaj Hegemon), Brighton Zimondi (Legia).
  • Czerwona kartka: Wojciech Koper (Hegemon).
  • Sędziowali: Mateusz Ingarden, Przemysław Filar, Filip Kyniczkowski-Szklarek

Następny ligowy mecz Hegemoni rozegrają 25 marca w Łodzi, gdzie zmierzą się z drugą w tabeli drużyną Budowlanych Łódź.

Teraz czas na dzieci

Czas do kolejnego meczu seniorów będzie należał do młodszych Hegemonów, którzy już w najbliższą niedzielę, w iście rugbowym stylu przywitają wiosnę na Stadionie Rugby Wesoła.

Najpierw odbędzie się turniej dzieci, w którym oprócz Hegemonów udział wezmą zawodnicy z Częstochowy, Rudy Śląskiej i Krakowa. Na zakończenie turnieju obędzie się rugbowe pożegnanie zimy, czyli pogoń za Marzanną, którą zawodnicy będą musieli zaszarżować, by zagwarantować nam nastanie wiosny. Ubiegłoroczne szarżowanie okazało się skuteczne, a jak tym razem im pójdzie? O tym przekonany się już w niedzielę w Mysłowicach.

W zeszłym roku piknik ten był jedną z pierwszych imprez organizowanych przez mysłowickich rugbystów, które miały na celu integrację mysłowiczan i obywateli Ukrainy, którzy uciekli przed wojenną pożogą i w naszym mieście znaleźli schronienie. Przypomnijmy, że za cykl pikników rodzinnych Hegemon Mysłowice został nagrodzony przez Fundację Dla Wolności w konkursie na sportowe wydarzenie integracyjne.

Turniej odbędzie się 19 marca od godziny 10 na Stadionie Rugby Wesoła, ul. Sportowa 2, Mysłowice.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również