Wiadomości z Mysłowic

Hegemon Mysłowice z powołaniem w reprezentacji Polski seniorów

  • Dodano: 2024-01-24 13:45

Hegemon Mysłowice ma powód do dumy. Jeden z jego zawodników, Arkadiusz Czech, został powołany do szerokiej reprezentacji Polski seniorów w rugby 15-osobowym, która w dniach 26.01 – 18.03 będzie w gotowości do walki w rozgrywkach Rugby Europe Championship.

Sukcesy mysłowickich Hegemonów

To już kolejne powołanie do kadry dla młodego zawodnika z Mysłowic. Pod koniec ubiegłego roku Arkadiusz Czech razem z reprezentacją Polski do lat 21 w rugby 15-osobowym grał w czeskiej Pradze w Mistrzostwach Europy.

Niestety zagrał wtedy tylko w dwóch spotkaniach, ponieważ podczas meczu z Czechami doznał kontuzji stopy. Na szczęście po tym urazie nie ma już śladu i mysłowicki rugbysta jest gotowy do walki.

– Powołanie do kadry seniorskiej to dla mnie wielki zaszczyt i spełnienie marzeń. Nawet jeśli na razie mówimy o szerokiej kadrze, to i tak jestem bardzo dumny, że mogę reprezentować Polskę i rywalizować z najlepszymi zawodnikami w Europie. To też duże wyzwanie i motywacja do dalszej ciężkiej pracy i rozwoju. – mówi Arkadiusz Czech.

Powołanie do kadry seniorów, to także wielkie wyróżnienie dla klubu, który od lat promuje ten sport w regionie. Prezes Hegemona Mysłowice, Tomasz Penkal, gratuluje Arkadiuszowi Czechowi i życzy mu sukcesów na boisku.

– To fantastyczna wiadomość dla naszego klubu i dla całych Mysłowic. Arkadiusz Czech to utalentowany i ambitny zawodnik, który zasłużył na to powołanie. Mam nadzieję, że będzie godnie reprezentował nasz klub i nasze miasto na arenie międzynarodowej – mówi prezes Penkal.

Z pływania do rugby

Arkadiusz Czech jest 20-letnim zawodnikiem, który jeszcze kilka lat temu zawodowo zajmował się pływaniem i reprezentował Polskę w kadrach juniorskich. Od maja 2022 roku postanowił zmienić dyscyplinę i tak trafił do Mysłowic, gdzie sprawdza się jako zawodnik 1 linii młyna. W tym sezonie zdobył już 3 przyłożenia w lidze i ma na swoim koncie 15 punktów.

W szerokiej reprezentacji Polski seniorów znalazł się po raz pierwszy i ma szansę zadebiutować w meczu z Rumunią, który odbędzie się 4 lutego w Gdyni.

Terminarz Rugby Europe Championship

Faza grupowa:

  • 04.02 Rolska – Rumunia, mecz rozegrany zostanie o 18:15 w Gdyni
  • 10.02 Portugalia – Polska, mecz zostanie rozegrany o 20:00 polskiego czasu w Portugalii
  • 17.02 Belgia – Polska, mecz zostanie rozegrany o 18:00 polskiego czasu w Belgii
  • 02-03.03 Półfinały
  • 17.03 Finały w Paryżu

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również