Wiadomości z Mysłowic

Inauguracja Akademii Przyszłości

  • Dodano: 2012-11-12 14:00

Zapowiada się rok ciężkiej pracy, pełen sportowych konkurencji. W walce o sukcesy, ramię w ramię staną tutorzy i ich podopieczni. To może oznaczać tylko jedno: AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI w Mysłowicach rozpoczęła drugi rok pracy.

Drugi rok AKADEMII PRZYSZŁOŚCI w Mysłowicach rozpoczął się z dużym rozmachem. Na hali widowisko – sportowej im. Stanisława Padlewskiego w sobotę 10 listopada miała miejsce uroczysta Inauguracja Roku AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. To będzie rok sportowy, stąd wybór miejsca  Inauguracji – mówi koordynatorka Dominika Krutysza-Kmiecik.

Inauguracja rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu przez dzieci, rodziców, wolontariuszy oraz gości. Uczniowie biorący udział w projekcie otrzymali indeksy, w których przez najbliższy rok będą zapisywać swoje sukcesy wraz z ich tutorami – wolontariuszami. Dzieci raz w tygodniu będą spotykać się ze przydzielonym opiekunem, który ma pomóc w zaległościach szkolnych, ale przede wszystkim wzmocnić samoocenę dziecka.

Podczas Inauguracji gościliśmy Ambasadorów AKADEMII PRZYSZŁOŚCI: Marię Krutyszę, Wojciecha Króla, Bernarda Pastuszka i Ireneusza Drabek. Nie zabrakło również ludzi sukcesu. Tina Matusińska, polska lekkoatletka pochodząca z Mysłowic, opowiedziała dzieciom jak osiągnąć sukces. Życzyła wiele wytrwałości do pracy i dążenia do celu na nowy rok. Mateusz Sieja (Amsti) przygotował  pokaz freestyle football. Pokaz Zumby poprowadziła Joanna Cieleban.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również