Wiadomości z Mysłowic

IV edycja projektu "Ptasie Stołówki". Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych szuka uczestników

  • Dodano: 2022-11-23 06:15, aktualizacja: 2022-11-22 19:37

5 grudnia rusza IV edycja projektu "Ptasie Stołówki", a zakończy się  31 marca 2023 roku. Do współpracy, podobnie jak w latach ubiegłych, zaprasza się placówki oświatowe i osoby indywidualne.

Ptasie Stołówki w Mysłowicach

Projekt przewiduje utworzenie miejsc, w których dzięki zaangażowaniu  mieszkańców, najpierw umieszczone zostaną karmniki (mile widziane samodzielnie  wykonane), a następnie zakładający stołówkę będą dbać o uzupełnianie w nich pokarmu i utrzymanie w czystości przesyłając fotorelacje na adres organizatora.

Późna jesień to najlepszy moment na rozpoczęcie dokarmiania ptaków. Na początku wykładamy  niewielkie ilości pożywienia, ponieważ przed nadejściem mrozu z opadami śniegu, ptaki często są w stanie same znaleźć wystarczająco dużo odpowiedniego pokarmu naturalnego. Późnojesienne dokarmianie ma na celu przede wszystkim zaznajomienie ptaków z miejscem, gdzie będą mogły liczyć na pomoc w trudniejszym dla nich okresie zimowym. Ptaki są ważnym elementem łańcucha ekosystemu, pomagają walczyć z owadami i szkodnikami, a miasta byłyby bez nich ponure i smutne. Można powiedzieć, że ptaki są potrzebne ludziom, jak i ludzie ptakom. 

Zgłoszenia o przystąpieniu do projektu prosi się kierować drogą mailową biuro@naszemyslowice.pl informacje o przystępujących do projektu publikować będziemy na fanpage’u stowarzyszenia.

Więcej informacji na temat projektu pod nr tel. 606198906  – zapraszamy do współpracy.

IV edycja projektu "Ptasie Stołówki". Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych szuka uczestników / fot. org.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu m-ce.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również